Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen zainteresowany pracą w Polsce! Zwrot akcji w sprawie Belga
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:49

Vital Heynen zainteresowany pracą w Polsce! Zwrot akcji w sprawie Belga

Projekt bez tytułu - 2021-09-20T105027.940
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen w niedzielę pożegnał się z polskimi siatkarzami. Belgijski szkoleniowiec po czterech latach kończy współpracę z polskimi siatkarzami. Jednak okazuje się, że 52-latek może pozostać nad Wisłą. Media informują, że Heynen ma być zainteresowany pracą w naszym kraju.

Vital Heynen w niedzielę po raz ostatni poprowadził reprezentację Polski siatkarzy. Biało-Czerwoni w meczu o trzecie miejsce pokonali Serbów i sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Europy.

Vital Heynen zostanie w Polsce?!

Zaraz po meczu wygasł kontrakt belgijskiego szkoleniowca z Polskim Związkiem Piłki siatkowej. Do jakiego czasu wiadomo, że ten nie zostanie przedłużony. Po niedzielnym meczu Heynen pożegnał się z kadrą i polskimi kibicami.

- Jestem bardzo logiczny facetem. Plan był jasny. Celem były igrzyska. Myślę, że logiczne jest, że to czas na kogoś innego - powiedział przed kamerami Polsatu Sport. - Czasem przychodzi moment, by odejść. To właśnie jest ten czas - dodał.

Do tego media obiegł nagranie z szatni polskich siatkarzy. Heynen w emocjonalnym przemówieniu pożegnał się ze swoimi podopiecznymi, po czym zalał się łzami i wpadł w objęcia zawodników.

Zaskakujące doniesienia mediów

Jednak jak się okazuje Heynen, planuje pozostać w naszym kraju. Z informacji przekazanych przez Sport.pl wynika, że Belg zamierza ubiegać się o posadę selekcjonera reprezentacji Polski... kobiet.

W ostatnich dniach z posadą trenera naszych siatkarek pożegnał się Jacek Naworcki, który został szkoleniowcem Chemika Police. Polski trener z żeńską kadrą pracował przez sześć lat, ale nie zdołał poprowadzić Biało-Czerwonych do większego sukcesu.

Nawrocki pożegnał się z reprezentacją Polski tuż po zakończeniu mistrzostw Europy rozgrywanych w Serbii, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii. Biało-Czerwone przegrały z Turczynkami 0:3 w ćwierćfinale i ostatecznie turniej zakończyły na piątym miejscu.

Warto przypomnieć, że Heynen ma już doświadczenie w prowadzeniu kobiet. Na początku swojej kariery trenerskiej prowadził dwie pary siatkarek plażowych: Liesbeth Mouha/Liesbet Van Breedam i Liesbeth Mouha/Katrien Gielen. Tą pierwszą wprowadził na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane