Łukasz Fabiański Żródło: Rex Features/East News

West Ham chce sprowadzić konkurenta dla Łukasza Fabiańskiego

13 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Łukasz Fabiański w tym sezonie jest jednym z najważniejszych zawodników West Ham United. Polak to jeden z liderów drużyny, która radzi sobie zaskakująco dobrze i liczy się w walce o udział w Lidze Mistrzów. Mimo to brytyjskie media donoszą, że wkrótce pozycja doświadczonego golkipera można znacznie osłabnąć. “Młoty” chcą bowiem pozyskać utalentowanego bramkarza.

Łukasz Fabiański wkrótce może mieć poważną konkurencję do gry w składzie West Ham United. Zdaniem “The Sun” londyński klub zamierza sprowadzić utalentowanego bramkarza. Pojawiły się głosy, że Polak może stracić z czasem miejsce w bramce drużyny.

Łukasz Fabiański będzie miał konkurencję w bramce West Hamu?

Obecny sezon jest wręcz rewelacyjny w wykonaniu West Ham United. Z ligowego średniaka, który okazjonalnie uwikłany był też w walkę o utrzymanie, “Młoty” przeistoczyły się w jeden z najlepszych zespołów Premier League. W tej chwili są w absolutnej czołówce ligi.

Podopieczni Davida Moyesa odnieśli do tej pory 16 ligowych zwycięstw. Doskonała postawa na boisku przełożyła się na dorobek 55 punktów i czwarte na ten moment miejsce w tabeli. Jeśli West Ham utrzyma formę, to w przyszłym sezonie zaprezentuje się w Lidze Mistrzów!

Iga Świątek rezygnuje ze startu w StuttgarcieIga Świątek rezygnuje ze startu w StuttgarcieCzytaj dalej

W świetnych wynikach londyńskiej drużyny ogromny udział ma Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski kolejny sezon udowadnia, że jest jednym z najlepszych bramkarzy Premier League. Do tej pory 10 razy udało mu się zachować czyste konto, włączając w to dwa występy w Pucharze FA.

Fabiański kilka tygodni temu przedłużył umowę z West Hamem o kolejny rok. Oznacza to, że w koszulce “Młotów” będziemy go oglądać do czerwca 2022 roku. Brytyjskie media podają jednak, że wkrótce Polak może mieć poważnego konkurenta do miejsca w składzie.

West Ham chce kupić nowego bramkarza

“The Sun” ujawnił, że włodarze West Hamu rozglądają się za nowym bramkarzem. Mają już nawet konkretnego kandydata do gry w zespole. Mowa o zawodniku Queen Park Rangers Senym Diengu.

26-letni Senegalczyk zbiera bardzo dobre recenzje za swoją grę w drużynie z Championship. “The Sun” twierdzi, że działacze West Hamu chcą zapewnić większą konkurencję w bramce drużyny. W tej chwili Łukasz Fabiański ma niepodważalne miejsce w wyjściowej jedenastce. Transfer Dienga miałby zdaniem dziennikarzy oscylować w granicach 6 mln funtów.

Seny Dieng podobnie jak Łukasz Fabiański w tym sezonie 10 razy zachował czyste konto. Senegalczyk rozegrał łącznie 38 spotkań w Championship i Pucharze FA. Przed Queens Park Rangers występował też m.in. w MSV Duisburg, Grasshoppers Zurich i Dundee FC.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł