Swiatsportu.pl
PZPN Puchar Polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomo, gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

PZPN oficjalnie podjął decyzję o miejscu rozegrania finału Pucharu Polski. Od kilku dni media informowały, że ponownie decydujące starcie odbędzie się na stadionie w Lublinie. Zarząd związku przyjął uchwałę, którą potwierdził te doniesienia. Tak jak przed

  • PZPN potwierdził, że finał Pucharu Polski odbędzie się na stadionie miejskim w Lublinie

  • Arena Lublin gościła finalistów Pucharu Polski już w ubiegłym roku

  • Tak jak w poprzednich latach finał odbędzie się 2 maja

PZPN od początku pierwszej kadencji Zbigniewa Bońka jako prezesa stara się podnieść prestiż Pucharu Polski. Już od kilku lat finał tych rozgrywek odbywał się 2 maja, a areną zmagań był Stadion Narodowy w Warszawie.

Wszystko zmieniło się w ubiegłym roku wraz z pandemią koronawirusa. Mecz odbył się dopiero 27 lipca, a finaliści walczyli o trofeum na stadionie w Lublinie. Od kilku dni media informowały, że Arena Lublin również w tym roku ma gościć finał tych rozgrywek.

PZPN podjął decyzję w sprawie finału Pucharu Polski

Obecnie nie ma możliwości rozgrywania meczów piłkarskich na Stadionie Narodowym. Od października ubiegłego roku obiekt pełno rolę szpitala tymczasowego i na razie nie wiadomo kiedy wrócą na niego wydarzenia sportowe.

Jako pierwszy o tym, że Lublin ponownie zorganizuje finał Pucharu Polski, poinformował prezydent miasta Krzysztof Żuk za pośrednictwem mediów społecznościowych. - To rezultat naszych starań i rozmów z Polskim Związkiem Piłki Nożnej - przekazał samorządowiec.

- Po raz drugi z rzędu zarząd PZPN z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele uznał, że w sytuacji obostrzeń i braku możliwości organizacji finału na Stadionie Narodowym najlepszym i najpewniejszym partnerem do organizacji meczu finałowego jest Lublin - dodał.

Do soboty brakowało jednak potwierdzenia tej decyzji ze strony samego PZPN-u. Serwis 90minut.pl w sobotę poinformował, że zarząd związku oficjalnie zatwierdził Lublin jako gospodarza finałowego meczu Pucharu Polski.

- Zarząd PZPN przyjął uchwałę, zgodnie z którą finał bieżącej edycji Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w Lublinie na Arenie Lublin - czytamy na stronie.

Czekamy na finalistów Pucharu Polski

Pierwszego finalistę Pucharu Polski poznamy w środę 7 kwietnia. Wtedy na stadionie w Gdyni miejscowa Arka podejmie wicemistrza Polski Piasta Gliwice. Tydzień później obrońca tytułu Cracovia podejmie u siebie Raków Częstochowa.

Ubiegłoroczny finał Pucharu Polski na stadionie w Lublinie obfitował w wielkie emocje. Po 90. minutach Cracovia remisowała z Lechią Gdańsk 2:2. Zwycięską bramkę dla Pasów w 117. minucie strzelił Mateusz Wdowiak.

Najwięcej triumfów w Pucharze Polski ma Legia Warszawa. Wojskowi triumfowali w tych rozgrywkach aż 19 razy. Mistrzowie Polski na kolejną wygraną czekają od 2018 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?

  • Tragiczna wiadomość. Nie żyje Ryszard Łuczak

  • Tak wygląda córka Adama Małysza. Wyrosła na piękną kobietę

Podobne artykuły

Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski na Euro 2020

Piłka nożna

Hiszpanie szykują "operację Lewandowski". Tak La Furia Roja ma zagrać z Polską

Czytaj więcej >
Euro 2020 Holandia Austria

Piłka nożna

Holandia w 1/8 finału. Pewne zwycięstwo nad Austrią

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski dudek

Piłka nożna

Jerzy Dudek mocno o Paulo Sousie. "Popełnił kardynalny błąd"

Czytaj więcej >
Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie

Czytaj więcej >
Euro 2020 Polska Słowacja piosenki

Piłka nożna

Śpiewnik polskiego kibica. Te utwory zagrzewają Biało-Czerwonych do walki

Czytaj więcej >