Swiatsportu.pl
Złota sztafeta mieszana, zarobki PKOl

JEWEL SAMAD/AFP/East News

Wiadomo, ile zarobi nasza złota sztafeta

1 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w sobotę sięgnęła po złoty medal igrzysk olimpijskich. Biało-Czerwooni przy okazji ustanowili nowy rekord Europy i rekord olimpijski. Pd razu w mediach pojawiły się informacje na temat nagrody finansowej dla naszych złotych medalistów olimpijskich. Wiadomo, ile PKOl zapłaci naszej złotej siódemce.

  • Polska sztafeta mieszana 4x400 została w sobotę mistrzami olimpijskimi

  • Biało-Czerwoni za swój historyczny wynik otrzymają ogromne pieniądze

  • Polski Komitet Olimpijski każdemu z naszych złotych medalistów wypłaci po 90 tysięcy złotych

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w sobotę zadziwiła świat. Biało-Czerwoni po fantastycznym biegu zdobyła złoty medal olimpijski, pierwszy w historii rozgrywania tej konkurencji na igrzyskach. Drugie miejsce zajęła Dominikana, a podium uzupełnili Amerykanie.

Przy okazji nasza drużyna w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński czasem 3:09,87 pobili rekord Europy, ustanowiony przez polską sztafetę dzień wcześniej w półfinale. Do tego ustanowili nowy rekord olimpijski.

Projekt bez tytułu - 2021-08-01T100824.274

Nasza sztafeta odebrała złote medale. MKOl chwilę wcześniej zagroził jej dyskwalifikacją

CZYTAJ DALEJ

Polska sztafeta dostanie spore pieniądze

W niedzielę Biało-Czerwoni odebrali swoje złote medale za zdobycie mistrzostwa olimpijskiego. Krążki powędrują także do Igi Baumgart-Witan, Małgorzaty Hołub-Kowalik i Dariusza Kowaluka, którzy pobiegli w półfinale.

To najważniejsza, ale nie jedyna nagroda, jaka czeka naszych mistrzów olimpijskich. Na początku lipca Polski Komitet Olimpijski zaprezentował regulamin przyznawania nagród za poszczególne wyniki na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Zgodnie z nim za złoty medal wywalczony indywidualnie zawodnik lub zawodniczka otrzyma 120 tysięcy złotych, srebro wyceniono na 80 tysięcy złotych, a brązowy medalista zarobi 50 tysięcy złotych.

Jednak nie było do końca pewne, ile zarobią nasi zawodnicy w przypadku sportów zespołowych, czyli także sztafety. W mediach pojawiła się informacja, że nasi mistrzowie olimpijscy otrzymają do podziału 90 tysięcy złotych, co po podzieleniu na siedem osób nie jest kwotą imponującą.

Wiadomo ile zarobią złoci medaliści olimpijscy

Tomasz Kalemba z Onetu przekazał informacje, że sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński zapowiedział, że każdy ze złotych medalistów otrzyma po 90 tysięcy złotych. Do tego trener kadry otrzyma 60 tysięcy zł.

Na razie nie wiadomo, który ze szkoleniowców zostanie nagrodzony. Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie musiał wskazać między trenerem kobiet Aleksandrem Matusińskim a szkoleniowcem mężczyzn Maciejem Rożejem. Istnieje jeszcze możliwość podzielenia nagrody między obu trenerów.

Do tego każdy z siedmiu medalistów otrzyma także emeryturę olimpijską. Jednak będzie ona wypłacana dopiero po zakończeniu przez nich kariery i po ukończeniu 40. roku życia. Obecnie wynosi ona 2600 zł i nie zależy od statusu finansowego zawodnika i koloru zdobytego medalu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: