Lech Poznań Żródło: facebook.com/Lech Poznań

Wielki powrót Macieja Skorży do Lecha Poznań?

6 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Lech Poznań we wtorek poinformował w oficjalnym komunikacie o zakończeniu współpracy z trenerem Dariuszem Żurawiem. “Kolejorz” w sobotę przegrał kolejne spotkanie i traci do liderującej Legii Warszawa aż 22 punkty! Z informacji WP SportoweFakty wynika, że władze Lecha wybrały już następcę zwolnionego szkoleniowca. Szykuje się wielki powrót do Ekstraklasy Macieja Skorży.

Lech Poznań we wtorek zwolnił trenera Dariusza Żurawia. Od razu pojawiły się plotki, kto może zostać nowym trenerem piłkarzy “Kolejorza”. Z informacji podanych przez WP SportoweFakty wynika, że to Maciej Skorża, który ostatni raz pracował w Ekstraklasie przed trzema laty.

Lech Poznań zwolnił Dariusza Żurawia. Kto go zastąpi?

W sobotę Lech Poznań doznał kolejnej porażki w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Poznaniacy ulegli na wyjeździe broniącej się przed spadkiem Cracovii. Porażka 1:2 sprawiła, że Lech znalazł się na 10. miejscu w tabeli ze stratą aż 22 punktów do liderującej Legii Warszawa.

- Mogę zagwarantować, że nie straciłem szatni, ale nie wiem, jak długo jeszcze potrwa ten projekt. Nie wiem, jak to wygląda, ale zapewniam, że zaakceptuję każdą decyzję - powiedział po tej porażce trener Lecha Dariusz Żuraw.

Media: Arkadiusz Milik latem zmieni klubMedia: Arkadiusz Milik latem zmieni klubCzytaj dalej

We wtorkowy poranek stało się jasne, że projekt pod kierownictwem Dariusza Żurawia nie ma już w Poznaniu przyszłości. Około godziny 11:00 pojawił się komunikat, w którym Lech Poznań poinformował o rozwiązaniu umowy ze szkoleniowcem.

"Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę, jaką wykonał przez dwa lata, za piękną europejską przygodę, szczerze życzymy mu powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej"- napisano w podziękowaniu za pracę 48-latka. Przekazano także, że nazwisko następcy Żurawia zostanie ogłoszone w najbliższym czasie.

Już teraz pojawiają się pierwsze doniesienia, kto może przejąć prowadzenie drużyny Lecha Poznań. Dziennikarze portalu WP SportoweFakty przekonują, że będziemy świadkami wielkiego powrotu do Ekstraklasy utytułowanego trenera. Nowym opiekunem piłkarzy Lecha ma bowiem zostać Maciej Skorża.

Wielki powrót Macieja Skorży do Poznania?

“Z informacji WP SportoweFakty wynika, że niemal na pewno nowym szkoleniowcem Lecha będzie Maciej Skorża. W tym momencie jest faworytem numer 1, a jego szanse to - jak można usłyszeć - 99 procent” - czytamy na stronie portalu.

WP SportoweFakty nie podaje, kiedy można spodziewać się oficjalnego komunikatu o zatrudnieniu Macieja Skorży. Dziennikarze wskazali, że wszystko zależy od rozmów pomiędzy przedstawicielami Lecha Poznań i samego zainteresowanego.

Maciej Skorża to postać, której nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi Ekstraklasy. 49-latek prowadził do sukcesów największe kluby naszej ligi. Pracował w Wiśle Kraków, Legii Warszawa (z którymi wygrał po dwa tytuły mistrzowskie) i właśnie Lechu Poznań, z którym wywalczył ostatnie dla klubu mistrzostwo Polski. Od 2018 do 2020 roku pracował jako trener reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł