Swiatsportu.pl
OLI SCARFFAFPEast News

OLI SCARFF/AFP/East News

Wielki wieczór Polaków w Diamentowej Lidze

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polacy nie mieli sobie równych w dwóch prestiżowych konkurencjach podczas pierwszego mityngu Diamentowej Ligi w tym sezonie. Kamila Lićwinko wygrała rywalizację pań w skoku wzwyż, a Marcin Krukowski okazał się najlepszy podczas rywalizacji w rzucie oszczepem. To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi.

  • W pierwszym mityngu Diamentowej Ligi w tym roku powody do dumy dali Polakom Kamila Lićwinko i Marcin Krukowski

  • Polacy wygrali swoje konkurencje mimo utytułowanych rywali i trudnych warunków atmosferycznych

  • To doskonały prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio

Polacy świetnie rozpoczęli zmagania w tegorocznej Diamentowej Lidze. Podczas pierwszego mityngu w angielskim Gateshead swoje konkurencje wygrali Kamila Lićwinko i Marcin Krukowski. Naszym reprezentantom przyszło się mierzyć nie tylko z rywalami, ale i kapryśną aurą.

Polacy błysnęli podczas mityngu Diamentowej Ligi

Za nami pierwszy mityng Diamentowej Ligi w tym sezonie. Najlepsi lekkoatleci świata zaczęli prestiżową rywalizację w angielskim Gateshead. Na liście startowej zawodów znalazło się tylko dwoje reprezentantów Polski. 

Mateusz Borek

Mateusz Borek krytykuje decyzje i postępowanie Paulo Sousy

CZYTAJ DALEJ

Do północnej Anglii wybrali się Kamila Lićwinko i Marcin Krukowski. Oboje odegrali pierwszoplanowe role w swoich konkurencjach, choć musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale i fatalnymi warunkami pogodowymi. Padał obfity deszcz, wiał silny wiatr i było bardzo zimno.

Kamila Lićwinko wraca do dobrej formy w rywalizacji na najwyższym poziomie. Ostatnie lata nie były udane dla naszej reprezentantki. Po powrocie w 2019 roku z urlopu macierzyńskiego Lićwinko nie umiała odnaleźć formy. W 2020 roku z powodu pandemii nie startowała też regularnie.

Początek obecnego sezonu jest jednak w jej wykonaniu bardzo obiecujący. Lićwinko w Gateshead wygrała konkurs skoku wzwyż i zostawiła w pokonanym polu utytułowane rywalki. Wyższość Polki musiała uznać m.in. trzykrotna mistrzyni świata Rosjanka Maria Lasickien, a także Julia Lewczenko z Ukrainy.

Lićwinko pewnie pokonała cztery pierwsze wysokości, czyli 1,80, 1,84, 1,88 i 1,91 metra. W rywalizacji o zwycięstwo pozostała z nią tylko reprezentantka gospodarzy Emily Borthwick. Obie zawodniczki nie zaliczyły wysokości 1,94 m i zwycięstwo powędrowało w ręce Polki, gdyż Borthwick miała sporo zrzutek na niższych wysokościach.

Kamila Lićwinko i Marcin Krukowski wygrali w Anglii

Świetnie w konkursie rzutu oszczepem zaprezentował się natomiast Marcin Krukowski. Polak jako jedyny w stawce osiągał rezultaty powyżej 80 metrów. Krukowski pierwszą próbę spalił, ale później nie dał już szans rywalom.

W trzecim podejściu Polak rzucił 82,49. Jeszcze lepszy był jego następny rzut. Krukowski posłał oszczep na odległość 82,61. Rywale mogli tylko przyglądać się popisom naszego rodaka. Drugi w zawodach Keshorn Walcott rzucił w najlepszej próbie 77,88. Trzeci był Kim Amb z rezultatem 76,96. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:Podobne artykuły

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Mistrzostwa europy w pływaniu na zdjęciu Alicja Tchórz

Inne sporty

Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polacy blisko medalu, rekord świata 16-latki

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Andre Riberio, trzykrotny zwycięzca wyścigów IndyCar

Czytaj więcej >
Nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Max Mosley, były prezydent FIA

Czytaj więcej >
Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >

Inne sporty

Polska zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2028

Czytaj więcej >