Swiatsportu.pl
Michał Kubiak kapitan reprezentacji Polski w siatkówce

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiemy, co dolega Michałowi Kubiakowi. Nasz kapitan jutro raczej nie zagra

25 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Michał Kubiak nie zagrał w pierwszym meczu reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Nieobecność naszego kapitana była owiana tajemnicą. Vital Heynen niewiele powiedział na temat stanu zdrowia naszego przyjmującego po spotkaniu z Iranem. "Przegląd Sportowy" nieoficjalnie dowiedział się, że 33-latek ma problemy z plecami.

  • Michał Kubiak ma problemy zdrowotne

  • Dziennikarze "PS" dowiedzieli się nieoficjalnie, że Polak odczuwa ból pleców

  • Z doniesień gazety można wywnioskować, że nasz kapitan nie zagra jutro z Włochami

Reprezentacja Polski zagrała z Iranem bez Michała Kubiaka. Dla wielu nieobecność na parkiecie naszego kapitana była poważnym szokiem. Po meczu także nie do końca wiedzieliśmy, co się dzieje z przyjmującym.

Dziennikarzom "Przeglądu Sportowego" udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że 33-latek zmaga się z bólem pleców, ale już w niedzielę brał udział w treningu, choć w niepełnym wymiarze. Niestety to tylko jedyny pozytyw płynący z Tokio na temat zdrowia Kubiaka.

Tuomo Ylipulli

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

CZYTAJ DALEJ

Michał Kubiak "poczuł ból pleców w Tokio"

Michał Kubiak od lat jest bardzo ważnym ogniwem naszej kadry, być to właśnie jego nieobecność wpłynęła na taki, a nie inny wynik w starciu z Iranem. Po spotkaniu Vital Heynen niewiele mówił na temat absencji przyjmującego (więcej tutaj), ale rąbka tajemnicy uchylili dziennikarze "Przeglądu Sportowego".

- Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Kubiak poczuł w Tokio ból pleców. Spięło go na tyle mocno, że nie mógł uczestniczyć w treningach i meczu z Iranem - można przeczytać na łamach "PS".

Gazeta podaje także, że kapitan reprezentacji Polski w siatkówce trenował w niedzielę z drużyną, ale patrząc na całość doniesień dziennika, nie należy oczekiwać, iż przyjmujący pojawi się jutro na parkiecie w starciu z Włochami.

Reprezentacja Polski w siatkówce zagra jutro raczej bez swojego kapitana

"Przegląd Sportowy" przekazuje także nieco bardziej pozytywne wiadomości na temat kapitana Reprezentacji Polski.

- Michał Kubiak czuje się już nieco lepiej i w ograniczonym zakresie wziął udział w niedzielnym treningu - czytamy na łamach gazety.

Taka wiadomość daje nadzieję, że ze zdrowiem 33-latka jest już lepiej, jednak niemal na pewno wyklucza grę Kubiaka w jutrzejszym spotkaniu z Włochami. Niestety trudno przewidzieć, co z kolejnymi meczami grupowymi, ale raczej wątpliwe jest to, że Polaka zobaczymy w starciu z Wenezuelą.

W tym tygodniu, oprócz starcia z Włochami w poniedziałek i Wenezuelą w środę, "Biało-Czerwoni" zmierzą się także z Japonią w piątek oraz w niedzielę z Kanadą. Może na ostatnie dwa spotkania Kubiak będzie gotowy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: