Swiatsportu.pl
Siatkówka

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiemy, ile Polacy zarobili za srebro Ligi Narodów. Zawrotna kwota

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polscy siatkarze w niedzielę przegrali w wielkim finale Ligi Narodów z Brazylią 1:3. Polacy sięgnęli tylko po srebrne medale, ale w turnieju w Rimini pokazali się z fantastycznej strony. “Biało-Czerwoni” osiągnęli nie tylko sukces sportowy. Za wspaniałą grę dostali także atrakcyjną nagrodę pieniężną.

  • Polscy siatkarze zdobyli srebrne medale Ligi Narodów rozgrywanej w Rimini

  • “Biało-Czerwoni” musieli uznać wyższość jedynie Brazylii, która wygrała w wielkim finale 3:1

  • Podopieczni Vitala Heynena mają jednak wiele powodów do zadowolenia, a jednym z nich jest wysoka nagroda finansowa za zajęcie drugiego miejsca

Polscy siatkarze zdobyli srebrne medale Ligi Narodów rozgrywanej w Rimini. “Biało-Czerwoni” w finale przegrali z Brazylią 1:3. Podopieczni Vitala Heynena nie mogą jednak narzekać, gdyż za swój doskonały występ otrzymali nie tylko medale, ale i atrakcyjną nagrodę pieniężną.

Projekt bez tytułu - 2021-06-29T160104.472

Awantura w reprezentacji Francji. Selekcjoner pokłócił się z gwiazdorem

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze zarobili za srebro Ligi Narodów fortunę

Reprezentacja Polski w siatkówce zaliczyła bardzo dobry występ w Lidze Narodów w Rimini. Polacy byli zdecydowanie najlepszą drużyną całego turnieju obok Brazylii. “Canarinhos” doznali tylko dwóch porażek w fazie zasadniczej turnieju i awansowali do półfinału z pierwszego miejsca. “Biało-Czerwoni” zaliczyli o jedną porażkę więcej i zajęli drugie miejsce.

To właśnie te dwie drużyny rozstrzygnęły między sobą rywalizację o złoty medal. Finał rozpoczął się lepiej dla Polaków, którzy wygrali pierwszego seta. Później jednak rozpoczął się koncert Brazylijczyków, którym na parkiecie wychodziło dosłownie wszystko. Ostatecznie to oni triumfowali 3:1 w meczu i całej Lidze Narodów (więcej TUTAJ).Na pocieszenie naszym siatkarzom zostały oczywiście srebrne medale, ale także tytuł MVP imprezy, który otrzymał ex aequo z Brazylijczykiem Wallace’em Bartosz Kurek. Do najlepszej drużyny turnieju zostali wybrani natomiast wspomniany Kurek, a także Michał Kubiak, Mateusz Bieniek i Fabian Drzyzga. 

Oprócz medali i indywidualnych tytułów Polacy za świetną grę w Lidze Narodów dostaną także wysoką nagrodę pieniężną. Zwycięzcy turnieju mogą liczyć na milion dolarów i taka właśnie suma powędruje do Brazylijczyków. “Biało-Czerwoni” zarobią znacznie mniej, ale też nie powinni narzekać.

Wiemy, ile zarobili Polacy w Rimini

Dla drużyny, która zajmie drugie miejsce, przewidziana została nagroda w wysokości 500 tys. dolarów! Dodatkowe pieniądze zarobią także zawodnicy, którzy otrzymali nagrody indywidualne, a więc aż czterech Polaków!

MVP turnieju, czyli Bartosz Kurek, może liczyć na zagrodę w wysokości 30 tys. dolarów! Na tym nie koniec, bowiem także siatkarze wybrani do najlepszej drużyny Ligi Narodów otrzymają premię. Ta wynosi 10 tys. dolarów. 

Warto zaznaczyć, że FIVB przygotowała takie same nagrody finansowe dla mężczyzn i kobiet. Federacja rozpoczęła walkę o równouprawnienie w sporcie. Właśnie w ramach tej akcji Bartosz Kurek w trakcie finałowego meczu z Brazylią przez moment zagrał w specjalnej koszulce (więcej TUTAJ).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Podobne artykuły

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Vital Heynen odejdzie z reprezentacji Polski? Kluczowe będą wyniki wyborów na prezesa PZPS

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Gdzie obejrzeć finał Ligi Narodów pomiędzy Polską i Brazylią?

Czytaj więcej >
Reprezentantki Polski w siatkówce

Siatkówka

Polskie siatkarki uległy Chinkom w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj

Siatkówka

Oficjalnie: Paweł Zatorski nowym libero Asseco Resovii Rzeszów

Czytaj więcej >
Marcin Janusz i inni reprezentanci Polski

Siatkówka

Marcin Janusz nowym rozgrywającym ZAKSY. Ma "wejść w buty" Benjamina Toniuttiego

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Rosja Liga Narodów

Siatkówka

Polki po wielkich emocjach pokonały Rosjanki. Biało-Czerwone pożegnały się z Ligą Narodów

Czytaj więcej >