Swiatsportu.pl > Sporty walki > Wilder-Fury oraz Kowancki-Helenuis. Gdzie oglądać hity wagi ciężkiej?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Wilder-Fury oraz Kowancki-Helenuis. Gdzie oglądać hity wagi ciężkiej?

Wilder Fury Kownacki Helenuis
Rex Features/East News

Dziś w nocy fanów boksu czekają wielkie emocje. Adam Kownacki w najważniejszej walce w swojej karierze zmierzy się z Robertem Heleniusem. To będzie jednak przedsmak pojedynku wieczoru na gali Las Vages. Po raz trzeci w ringu naprzeciw siebie staną bowiem Tyson Fury i Deontay Wilder. Gdzie oglądać hitowe starcia wagi ciężkiej?

  • Dziś w nocy dojdzie do trzeciego pojedynku w pomiędzy Tysonem Furym a Deontay'em Wilderem

  • Amerykanin spróbuje odebrać Brytyjczykowi pas mistrza świata federacji WBC, który stracił w drugim starciu z Furym

  • Najważniejszą walkę w karierze stoczy Adma Kownacki, który zamierza zrewanżować się Robertowi Heneluisowi

W nocy z 9 na 10 października w Las Vegas dojdzie do kontynuacji walk pomiędzy mistrzem świata WBC Tysonem Furym a Deontay'em Wilderem. Bez wątpienia ich pojedynek to wielka uczta dla fanów boksu.

Hitowe starcie o mistrzostwo świata wagi ciężkiej poprzedzi m.in. walka Adama Kownackiego z Robertem Heneluisem. Polak będzie chciał się zrewanżować za porażkę podczas ich pierwszego spotkania w ringu. Kolejna porażka "Babyface'a" znacząco oddali jego marzenia o pasie mistrza świata.

Kontynuacja trylogii Tyson Fury-Deontay Wilder. Gdzie oglądać?

Tyson Fury i Deontay Wilder po raz pierwszy w ringu spotkali się w grudniu 2018 roku. Wówczas obaj pięściarze wytrzymali 12 rund, a sędziowie orzekli remis. Rewanż był tylko kwestią czasu.

Do kolejnego pojedynku doszło w lutym 2020 roku. Tym razem walka nie odbyła się pełnym wymiarze czasowym. Fury znokautował rywala w siódmej rundzie i to odebrał Wilderowi pas mistrza wagi ciężkiej federacji WBC.

Wiele wskazywało na to, iż trzeciego starcia już nie zobaczymy. Brytyjczyk miał bowiem stanąć do walki unifikacyjnej mistrzowskie pasy wagi ciężkiej ze swoim rodakiem Anthonym Joshuą, ale ich plany pokrzyżował sąd arbitrażowy.

Pierwotne plany zakładały, że pojedynek odbędzie się 24 lipca tego roku, lecz został odwołany ze względu na cztery pozytywne wyniki na obecność COVID-19 w teamie Fury'ego. Pięściarz również okazał się zakażony, mimo że przyjął pierwszą dawkę szczepionki. Dlatego do rywalizacji dojdzie dopiero dzisiaj.

Adam Kownacki-Robert Heneluis. Polak powalczy o elitę wagi ciężkiej. Gdzie oglądać?

Adam Kownacki po raz drugi w karierze spotka się z Robertem Heneluisem. Ich pierwszy pojedynek miał miejsce 7 marca 2020 roku. Stawką był mistrzowski pas federacji WBA w wersji Gold oraz przybliżenie się przez Polaki do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

"Babyface" nacierał na Fina od pierwszego gongu, ale w czwartej rundzie wylądował na deskach. Heneluis trafił mocno naszego pięściarza w szczękę. Zszokowany Kownackiego wstał od razu, chcąc jak najszybciej kontynuować walkę, będąc wciąż zamroczonym. Przeciwnik jednak dostrzegł kłopoty Polaka i rzucił się do ataku, kończąc walkę.

Przegrana skomplikowała sytuację Kownackiego w wadze ciężkiej, ale dziś, po półtora roku oczekiwania, będzie miał on szansę, aby to naprawić. Jeśli wygra, z pewnością przybliży się do walki o mistrzostwo świata, a gdy przegra może wypaść z elity.

Początek gali w Las Vegas zaplanowano na godz. 1:00. Transmisję będzie można oglądać od godz. 2:00 na kanale TVP Sport oraz w serwisie sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport, a od godz. 2:40 również na TVP 1. Pojedynek Adama Kownackiego z Robertem Henelusiem odbędzie się jako drugi z kolei. Za to walka wieczoru pomiędzy Tysonem Furym a Deontay'em Wilderem powinna rozpocząć się około godz. 6:00.

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane