Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wojciech Kowalczyk bezlitośnie ocenił pracę Paulo Sousy
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Wojciech Kowalczyk bezlitośnie ocenił pracę Paulo Sousy

Projekt bez tytułu - 2021-06-03T154501.504
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Paulo Sousa miał za zadanie odmienić grę reprezentacji Polski, która pod wodzą Jerzego Brzęczka nie przekonywała swoim stylem. Portugalczyk poprowadził drużynę w czterech meczach i zdołał wygrać tylko jeden. Coraz częściej pojawiają się głosy, że nie widać żadnego progresu w grze naszej kadry. Dosadnie o dotychczasowej pracy selekcjonera wypowiedział się Wojciech Kowalczyk na łamach “Weszło.com”.

  • Paulo Sousa przed mistrzostwami Europy musi zmierzyć się z krytyką ze strony ekspertów

  • O dotychczasowej pracy selekcjonera w mocnych słowach wypowiedział się Wojciech Kowalczyk

  • Ekspert uważa, że drużyna pod wodzą Portugalczyka gra bardzo chaotycznie i podczas Euro widać będzie braki w przygotowaniu oraz zgraniu poszczególnych zawodników

Paulo Sousa znalazł się pod ostrzałem Wojciecha Kowalczyka. Były reprezentant Polski, a obecnie ekspert bije na alarm przed Euro 2020. Zdaniem Kowalczyka, nowy selekcjoner wprowadził do reprezentacji póki co tylko chaos.

Paulo Sousa pod ostrzałem Wojciecha Kowalczyka

Reprezentacja Polski przygotowuje się do udziału w mistrzostwach Europy. Piłkarze pod wodzą Paulo Sousy trenują w Opalenicy. We wtorek rozegrają natomiast kolejny mecz towarzyski. Ich rywalem będzie reprezentacja Islandii.

Do rozpoczęcia Euro 2020 pozostaje coraz mniej czasu i wielu ekspertów obawia się, czy nasza drużyna poradzi sobie w rywalizacji z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu. Swoje obawy wyraził właśnie Wojciech Kowalczyk, stały ekspert portalu “Weszło.com”.

Były reprezentant Polski w mocnych słowach skrytykował Paulo Sousę. Zdaniem Kowalczyka, gra drużyny prowadzonej przez Portugalczyka jest bardzo chaotyczna. Ekspert nie widzi żadnego progresu w grze “Biało-Czerwonych” względem zespołu, który oglądaliśmy za kadencji Jerzego Brzęczka.

- Wyobraźcie sobie, że selekcjonerem reprezentacji wciąż jest Jerzy Brzęczek i kadra notuje takie wyniki. Pod domem Bońka byłyby pikiety, żeby Brzęczka wypierdzielić. Dziennikarze biliby na alarm - stwierdził były napastnik. 

- Wydawało mi się, że skoro Sousa bierze tę robotę, to jest świadom tempa, w jakim przyjdzie mu pracować. A tutaj plaża. Tego sprawdzę w eliminacjach, tamtego w sparingu, a kto zagra ze Słowacją? Cholera wie - kontynuował.

- Wciąż trudno powiedzieć jak zagramy. Szczególnie w tyłach. Sousa nie próbuje nawet kreować lidera tej formacji. Pomieszanie z poplątaniem. Coś czuję, że to po prostu wyjdzie w trakcie turnieju - zakończył Wojciech Kowalczyk.

“Biało-Czerwoni” trenują przed Euro w Opalenicy

Polska kadra trenuje na zgrupowaniu w Opalenicy. Podczas piątkowych zajęć niesamowitą sztuczką popisał się Robert Lewandowski, o czym pisaliśmy TUTAJ. Zgrupowanie zakończy się towarzyskim meczem z Islandią. 

Następnie nasza reprezentacja przeniesie się do Sopotu. To właśnie tam Polacy będą mieli bazę podczas Euro 2020. Naszą drużynę czekają wyjazdy na mecze grupowe ME do Sewilli, a także Sankt Petersburga. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

Powiązane