Swiatsportu.pl
Koronawirus

Beata Zawadzka/East News

Wspaniała wiadomość dla kibiców. Rząd luzuje obostrzenia

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Koronawirus w dalszym stopniu paraliżuje życie milionów Polaków. W środowy poranek pojawiły się jednak bardzo dobre informacje ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Ogłoszono, że już niedługo Polacy ponownie bę

  • W środowy poranek odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego

  • Przekazano najnowsze informacje dotyczące poluzowania obostrzeń

  • Pojawiły się świetne informacje dla kibiców, gdyż będą oni ponownie mogli wejść na stadiony

  • Możliwe będzie także korzystanie z licznych obiektów sportowych

Koronawirus paraliżuje życie w Polsce od miesięcy. Ostatnio jednak liczba zachorowań spadła, co sprawiło, że rząd podjął decyzję o poluzowaniu obostrzeń dotyczących sportu. W środę na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już w najbliższych dniach Polacy będą mogli m.in. wrócić na stadiony.

Koronawirus. Rząd luzuje obostrzenia, świetne wieści dla kibiców

W środę o godzinie 10:00 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Politycy zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami mediów, ogłosili szereg zmian w dotychczas obowiązujących obostrzeniach na czas pandemii koronawirusa. 

Pojawiły się świetne informacje dla wszystkich kibiców oraz osób ceniących sobie aktywność fizyczną. Jak zapowiedział premier Morawiecki, już od 1 maja otwarte zostaną obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Istotnym czynnikiem była tutaj majówka, która zachęca do aktywnego spędzania czasu.

- Od 1 maja umożliwimy część aktywności sportowych na otwartym powietrzu, ale także w obiektach zamkniętych i basenach. Od 4 maja do działalności powrócą galerie handlowe i sklepy budowlane - powiedział premier Morawiecki.

Otwarte zostaną także kryte obiekty, jak np. baseny. Będą one jednak na razie dostępne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży. Te obiekty będą mogły być wypełnione w 50 proc. obłożenia obiektu.

Kibice ponownie wejdą na stadiony

Najważniejszą informacją dla kibiców, jest jednak ta o ponownym otwarciu stadionów już od 15 maja. Oznacza to, że ostatnią kolejkę Ekstraklasy będziemy mogli śledzić już z kibicami na trybunach! Stadiony będą mogły być zapełnione w 25 proc. pojemności. Identycznie będzie na stadionach w niższych ligach.

To fantastyczna wiadomość także dla tych, którzy liczyli na obejrzenie na żywo wielkiego finału Ligi Europy. Ten odbędzie się już 26 maja w Gdańsku. Topowe drużyny Europy będą walczyć o to cenne trofeum przy akompaniamencie dopingu z trybun.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał także świetne i długo wyczekiwane wieści dla przedstawicieli branży fitness. Od 29 maja zostaną otwarte siłownie oraz kluby fitness. Będzie jednak obowiązywał specjalny limit, jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Również 29 maja kryte obiekty sportowe zostaną otwarte dla wszystkich, nie tylko dzieci i młodzieży.

Zapadła także decyzja o ponownym otwarciu m.in. galerii handlowych, kin, hoteli oraz lokali gastronomicznych. Od 15 maja zniesiony będzie też obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >