Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Wybitne występy Polaków w Pucharze Kontynentalnym
Mateusz Wysokiński
Mateusz Wysokiński 15.06.2022 02:02

Wybitne występy Polaków w Pucharze Kontynentalnym

Skoki narciarskie
screen - youtube.com/FIS Ski Jumping
  • Puchar Kontynentalny w sezonie 2020/2021 został zakończony konkursami na skoczni Sniezynka w Czajkowskim.

• W trakcie dwóch konkursów dzisiejszego dnia ważną rolę odegrali Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch

• Polscy skoczowie dwukrotnie triumfowali i dwukrotnie znajdowali się na trzecim stopniu podium

Puchar Kontynentalny nie ma co prawda tej samej rangi co Puchar Świata w skokach narciarskich, ale cieszy się wielkim uznaniem ze strony fanów w Polsce. Szczególnie że w trakcie zawodów kluczowe role odgrywają reprezentanci Polski. Nie inaczej było w trakcie finałowego konkursu w Czajowskim, w którego trakcie Polacy regularnie stawali na podium. Niekwestionowanymi bohaterami dnia są Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch.

Puchar Kontynentalny zakończony. Konkurs finałowy zdominowany przez Polaków

Wiadome było, że Polacy rozegrają kluczowe role w trakcie Pucharu Kontynentalnego w Czajowskim, ponieważ do tej pory regularnie nasi reprezentanci odgrywali bardzo ważne role w trakcie konkursów.  Nikt jednak nie mógł spodziewać się prawdziwej eksplozji formy, jakiej byliśmy świadkami.

Pierwszy z finałowych konkursów zapowiadał, że w Czajkowskim los będzie pomagał Biało-Czerwonym. Od początku konkursu na skoczni HS140 bardzo dobrze spisywał się Stefan Hula, który mimo odsunięcia na dalszy plan przez selekcjonera kadry - Michala Doleżala, doskonale czuje się w Pucharze Kontynentalnym.

Skoczek zajął trzecie miejsce na podium przegrywając z Austriakiem Manuelem Fettnerem, a także innym reprezentantem Polski - Aleksandrem Zniszczołem. Czas miał pokazać, że nie będzie to ostatni akt Huli w trakcie dzisiejszych zawodów, a wszyscy fani skoków zaczęli oczekiwać na drugi, finałowy konkurs.

Tym razem, Hula także nie zawiódł i pokazał wielką, sportową klasę. Polak wygrał zawody po dwóch skokach na odległość 137 m oraz 131,5 m. Drugie miejsce w trakcie finałowego startu zajął Austriak Daniel Tschofenig, a trzeci w trakcie zawodów był Tomasz Pilch.

Polacy wysoko w kwalifikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego

Mimo że polskie media nie transmitują do kraju zawodów "drugiej kategorii" w skokach narciarskich, to trzeba przyznać, że Polacy w tym sezonie pokazywali się z bardzo dobrej strony i pokazali, że potrafią walczyć o najwyższe miejsca na podium, co potwierdza kwalifikacja Pucharu Kontynentalnego za ten sezon.

Zawody w tym sezonie wygrał Markus Schiffner , który nie był obecny w trakcie dzisiejszego konkursu w Rosji, a w kwalifikacji generalnej osiągnął 794 pkt.. Wynik pozwolił na wyprzedzenie drugiego z zawodników -  Ulricha Wohlgenannta, który zgromadził 661 pkt., oraz Manuela Fettnera (566 pkt.). Tuż poza podium zameldował się Aleksander Zniszczoł, który zgromadził w trakcie sezonu (527 pkt.).

Wysokie lokaty zajęli także Stefan Hula - szóste miejsce w kwalifikacji generalnej z dorobkiem 476 pkt. a w pierwszej dziesiątce znalazło się także miejsce dla dziewiątego Maciej Kot (435 pkt.).