Swiatsportu.pl
NIKLAS HALLE'NAFPEast News

NIKLAS HALLE'N/AFP/East News

Wyciekło szokujące nagranie z finału Euro 2020, ojciec gwiazdora poważnie ucierpiał

17 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Finał Euro 2020 na długo zostanie zapamiętany nie tylko z uwagi na pojedynek Anglii z Włochami, ale przede wszystkim skandaliczne zachowanie kibiców “Synów Albionu”. W sieci pojawiło się kolejne szokujące nagranie z niedzielnych wydarzeń na Wembley. Przedstawia ono moment, w którym tłum staranował ojca Harry’ego Maguire’a. Mężczyzna poważnie ucierpiał w zamieszkach.

  • W sieci pojawił się film ukazujący, jak fani, którzy nie mieli biletów, szturmowali Wembley podczas finału Euro 2020

  • W wyniku zamieszek poważnie ucierpiał ojciec reprezentanta Anglii Harry'ego Maguire'a

  • Mężczyzna został stratowany przez tłum, w wyniku czego doznał połamania żeber

Finał Euro 2020 odbył się już blisko tydzień temu, jednak nadal poznajemy szokujące fakty na temat zamieszek angielskich kibiców na Wembley. “The Sun” opublikował nagranie, na którym widać, jak szalony tłum staranował ojca Harry’ego Maguire’a. Mężczyzna w wyniku tego incydentu doznał połamania żeber.

Kamil Stoch Wisła

Kamil Stoch kontuzjowany. Mistrz nie pojawi się już na skoczni w Wiśle w ten weekend

CZYTAJ DALEJ

Finał Euro 2020 zakończył się skandalem

Od finału Eruo 2020 minął już niemal tydzień. W ubiegłą niedzielę Włosi pokonali Anglików po serii rzutów karnych i zostali nowymi Mistrzami Europy. Piłkarskie święto zostało jednak przyćmione przez skandaliczne zachowanie angielskich kibiców, którzy urządzili na Wembley zamieszki (więcej TUTAJ).

Po spotkaniu okazało się, że w wyniku rozrób na terenie stadionu ucierpiał m.in. ojciec Harry’ego Maguire’a. Piłkarz reprezentacji Anglii w rozmowie z “The Sun” opowiedział o szokującym doświadczeniu swojego taty. Alan Maguire doznał poważnego złamania żeber i musiał być hospitalizowany (więcej TUTAJ).
- Mój ojciec znalazł się w pędzącym tłumie. Nie rozmawiałem z nim zbyt wiele, ale cieszę się, że moje dzieci nie poszły na mecz. To było straszne. Mówił mi, że się bał i nie chcę, żeby ktokolwiek doświadczał czegoś takiego na meczu piłki nożnej - powiedział Maguire.

- Widziałem wiele filmów i rozmawiałem z ojcem i rodziną. Najbardziej ucierpieli mój tata i agent. Miał potem kłopoty z oddychaniem ze względu na żebra, ale on raczej nie będzie podnosił z tego tytułu wrzawy.

Szokujące nagranie kibiców szturmujących Wembley. Ucierpiał ojciec gwiazdora

Teraz “The Sun” opublikował nagranie, na którym widać feralny moment, w którym ucierpiał ojciec Harry’ego Maguire’a. Na wideo widać dokładnie, jak 56-latek jest tratowany przez szalony tłum. 

Alan Maguire miał wejść na stadion wejściem przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Kibice, którzy nie posiadali biletów na mecz, postanowili wykorzystać je, by nielegalnie dostać się na trybuny. Rozpętało się prawdziwe piekło, a w zamieszaniu ucierpiał właśnie ojciec reprezentanta Anglii.

Nagranie można zobaczyć w serwisie internetowym “The Sun”. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

- Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Gdyby nie otworzono tych drzwi, a ścisk się zwiększył, ludzie mogliby tam zginąć. Gdy tylko otworzyły się drzwi, ludzie leżeli jeden na drugim, a ojciec Maguire'a był na samym dole - powiedział dziennikarzom autor nagrania.

Na szczęście Alan Maguire dochodzi już do zdrowia. Czeka go jednak co najmniej kilka tygodni rekonwalescencji. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: