Swiatsportu.pl
LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (5)

LAURENCE GRIFFITHS/AFP/East News

Ojciec Harry'ego Maguire'a poważnie ucierpiał w zamieszkach na Wembley

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Finał Euro 2020 przysporzył kibicom na całym świecie mnóstwa emocji. Niestety po meczu więcej mówi się o tym, co działo się na Wembley poza murawą. Angielscy kibice zepsuli święto futbolu swoim skandalicznym zachowaniem na terenie obiektu oraz ulicach Londynu. Harry Maguire, obrońca reprezentacji Anglii wyznał, że w zamieszkach poważnie ucierpiał jego ojciec.

  • Finał Euro 2020 zakończył się skandalem przez wybryki chuliganów, którzy wdarli się na Wembley

  • Obrońca reprezentacji Anglii Harry Maguire wyznał, że z powodu wizyty na stadionie mocno ucierpiał jego ojciec

  • Tata piłkarza został stratowany przez tłum kibiców, w wyniki czego doznał połamania żeber

Finał Euro 2020 wciąż wywołuje mnóstwo emocji. Wszystko za sprawą skandalicznego zachowania angielskich kibiców. Z każdym dniem na jaw wychodzą nowe, szokujące fakty. Tym razem wszystkimi wstrząsnęło wyznanie Harry’ego Maguire’a. 

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (3)

Anglicy nie mogą pogodzić się z porażką. Chcą powtórzenia finału Euro

CZYTAJ DALEJ

Kolejne szokujące fakty wychodzą na jaw po finale Euro 2020

Nie milkną echa finału Euro 2020. Niestety więcej niż o meczu Anglia-Włochy i fantastycznej grze obu drużyn, mówi się o skandalicznym zachowaniu angielskich kibiców. Z każdym dniem na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty.

W sieci można już było m.in. zobaczyć nagranie, które przedstawia agresję angielskich kibiców względem innych fanów (więcej TUTAJ). UEFA rozpoczęła już postępowanie w sprawie skandalicznych incydentów. Wyznaczono nawet specjalnego inspektora, który dokładnie przyjrzy się zdarzeniom, które miały miejsce na Wembley. Angielska federacja oraz sprawcy, muszą przygotować się na wysokie kary (więcej TUTAJ).
Teraz wszystkich wstrząsnął swoim wyznaniem Harry Maguire. Obrońca reprezentacji Anglii zdradził, że w zamieszkach na stadionie ucierpiał poważnie jego ojciec, który doznał złamania żeber. 28-latek opowiedział o sytuacji w rozmowie z “The Sun”. 

- Mój ojciec znalazł się w pędzącym tłumie. Nie rozmawiałem z nim zbyt wiele, ale cieszę się, że moje dzieci nie poszły na mecz. To było straszne. Mówił mi, że się bał i nie chcę, żeby ktokolwiek doświadczał czegoś takiego na meczu piłki nożnej - powiedział Maguire. 

- Widziałem wiele filmów i rozmawiałem z ojcem i rodziną. Najbardziej ucierpieli mój tata i agent. Miał potem kłopoty z oddychaniem ze względu na żebra, ale on raczej nie będzie podnosił z tego tytułu wrzawy - dodał zawodnik Manchesteru United.

Harry Maguire opowiedział o traumatycznym przeżyciu swojego ojca

Harry Maguire jest wstrząśnięty całą sytuacją. Piłkarz ma jednak nadzieję, że sytuacja z Wembley przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na stadionach oraz lepszej organizacji tego typu imprez. 

- Mam nadzieję, że nauczymy się czegoś z tej sytuacji i dołożymy starań, by to się więcej nie powtórzyło. Tata zawsze będzie mnie wspierał i zawsze będzie chodził na mecze, ale będzie nieco ostrożniejszy w stosunku do tego, co dzieje się wokół niego. Powinniśmy bardziej uważać i uczyć się na takich sytuacjach. - mówił dziennikarzom Anglik.

- Mogło skończyć się o wiele gorzej, ale musimy teraz upewnić się, że to się nie powtórzy - zakończył krótko Maguire.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: