Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wyjaśniła się przyszłość Messiego? Trafi do MLS?
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:40

Wyjaśniła się przyszłość Messiego? Trafi do MLS?

Projekt bez tytułu - 2021-07-01T192455.915
JOSE JORDAN/AFP/East News

Leoi Messi w czwartek o północy oficjalnie jest bez klubu. Zawodnikowi wygasł kontrakt z FC Barceloną i choć hiszpańskie media informują od dłuższego czasu, że niedługo zostanie podpisana nowa umowa, to podpisu wciąż brakuje. Pojawiły się informacje, że zawodnik może trafić do MLS i klubu Davida Beckhama. Sprawę nowego kontraktu Argentyńczyka skomentował także prezydent FC Barcelony.

  • Leo Messi od czwartku jest bez klubu, jego kontrakt z FC Barceloną wygasł z końcem czerwca

  • Zawodnik jest łączony z Interem Miami, którego współwłaściciele otwarcie mówią o zainteresowaniu Argentyńczykiem

  • Sprawę nowego kontraktu Argentyńczyka skomentował także Joan Laporta, prezydent FC Barcelony

Leo Messi nieprzerwanie przez ponad 20 lat był zawodnikiem FC Barcelony. Przez 7478 dni tworzył jeden z najpiękniejszych okresów w historii klubu. Tworzył, bo od północy Argentyńczyk jest bez klubu. Jego umowa z "Dumą Katalonii" wygasła wraz z końcem czerwca.

Hiszpańskie media od kilku tygodni informowały, że zawodnik jest bardzo blisko podpisania nowego kontraktu. Jednak do ostatecznego porozumienia nie doszło i wciąż brakuje jego podpisu pod nową umową.

Leo Messi trafi do MLS?

FC Barcelona przechodzi przez bardzo poważne problemy finansowe. Do tego klubowi wprowadzono limit wynagrodzeń i władze "Blaugrany" muszą znaleźć oszczędności w budżecie, ale także środków na wynagrodzenie dla Messiego.

- Chcemy, aby Messi został, a Leo również tego chce. Wszystko jest na dobrej drodze, mamy kwestię Finansowego Fair Play i jesteśmy w trakcie poszukiwania najlepszego rozwiązania dla obu stron - powiedział w czwartek prezydent FC Barcelony, Joan Laporta w rozmowie z hiszpańską stacją radiową "Onda Cero".

Jedak nie ma pewności czy do podpisania nowej umowy dojdzie. Media informują, że Argentyńczykiem poważnie interesuje się Inter Miami, którego jednym ze współwłaścicieli jest David Beckham. Temperaturę wokół ewentualnego transferu podniosła wypowiedź Jorge Masa, partnera Brytyjczyka w Interze w rozmowie z dziennikiem "Miami Herald".

- Wspólnie z Davidem pracowaliśmy bardzo ciężko, gdyż mamy aspiracje sprowadzania tutaj najlepszych piłkarzy świata. Leo Messi jest prawdopodobnie graczem wszech czasów. Myślę, że zagra w koszulce Interu - powiedział współwłaściciel Interu Miami.

- Jestem optymistą. Myślę, że w ten sposób dopisałby ostatni rozdział w biografii najwybitniejszego piłkarza swojego pokolenia, a właściciele naszego klubu zaspokoiliby swoje ambicje budowy zespołu klasy światowej - dodał.

Media podgrzewają temperaturę wokół transferu Messiego do MLS

Do tego media w Miami informują, że Messi niedawno kupił całe piętro w luksusowym apartamentowcu Sunny Isles Beach, za co zapłacił ponad 7 milionów dolarów. To duga inwestycja Argentyńczyka w tym mieście.

W 2019 roku za kwotę pięciu milionów dolarów Messi w tym samym miejscu kupił inny luksusowy apartament. W kontekście transferu Argentyńczyka do USA wymieniało się także New York City, do którego miałby trafić po transferze do Manchesteru City.

Messi w Barcelonie występował od 2000 roku. W seniorskim zespole zadebiutował w sezonie 2004/2005. Od tamtego czasu zdobył z drużyną 35 różnych trofeów, a do tego sześciokrotnie zdobywał Złotą Piłkę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane