Swiatsportu.pl > Inne sporty > Wyliczono, ile medali Polacy zdobędą w Pekinie. Czekają nas wielkie sukcesy skoczków
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:54

Polscy skoczkowie
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Pozostało nam już tylko 100 dni do rozpoczęcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polscy kibice jak zwykle największe nadzieje będą wiązali z występami naszych skoczków. Serwis "Gracenote" wyliczył, ile medali wywalczą nasi sportowcy w dalekiej Azji. Prognozy są optymistyczne w porównaniu od ostatnich igrzysk, a letnia olimpiada pokazała, iż statystycy mylą się tylko nieznacznie.

• Serwis "Gracenote" obliczył, że Polacy zdobędą na ZIO w Pekinie pięć medali

• Biało-Czerwoni będą cieszyli się tylko z jednego złota

• Aż cztery krążki mają być zasługą naszych skoczków

"Gracenote Nielsen" obliczyło, że na letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio klasyfikację medalową wygra USA z liczbą 114 krążków. Statystycy pomylili się nieznacznie, bowiem Amerykanie wywalczyli o jedno podium mniej. Zgodnie z przewidywaniami drugie miejsce zajęły Chiny, a w tym przypadku pomylono się zaledwie o trzy medale. Ten sam serwis przewiduje również wyniki zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Polacy zdobędą w sumie pięć medali. Cztery z nich mają być zasługą skoczków

Amerykański serwis wyliczył, że Polacy z Tokio przywiozą 15 krążków. Ostatecznie skończyło się na 14 i nie uwzględniając kolorów, generalnie statystycy rzadko mylili się, co do zdobyczy medalowych poszczególnych reprezentacji. Jakie przewidywania na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie "Gracenote Nielsen" ma dla Biało-Czerwonych?

Z ich wyliczeń wynika, że Polacy przywiozą pięć medali, a cztery z nich wywalczą rzecz jasna skoczkowie. Złoto na normalnej skoczni ma wywalczyć Piotr Żyła, który w tym roku został mistrzem świata właśnie na tym obiekcie. Brąz miałby przypaść Dawidowi Kubackiemu.

Na skoczni dużej statystycy przewidują za to przebudzenie obrońcy tytułu, czyli Kamila Stocha, który już będzie miał chrapkę na trzeci złoty medal olimpijski z rzędu, czego jeszcze nikt w historii nie dokonał. Tym razem nasz mistrz miałby zadowolić się jednak brązowym medalem. Biało-Czerwoni mieliby również sięgnąć po brąz w konkursie drużynowym.

Natalia Maliszewska przywiezie do Polski piąty z medali

Ostatni z medali dla Polski według "Gracenote Nielsen" zdobędzie Natalia Maliszewska. Nasza łyżwiarka szybka specjalizująca się w short tracku wybornie rozpoczęła tegoroczne zmagania w Pucharze Świata, o czym informowaliśmy Was tutaj.

Dla Polki, która w sezonie 2018/19 wygrała klasyfikację generalną PŚ na dystansie 500 metrów, będą to dopiero drugie igrzyska. Obecna 26-latka zajęła wówczas 11. miejsce na swoim koronnym dystansie. Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie na wywalczyć srebrny medal.

W porównaniu do olimpiady w Pjongczang, gdzie nasi sportowcy zdobyli dwa medale, oba za sprawą skoczków, teraz czekają nas dużo bardziej udane igrzyska, nawiązujące do Vancouver 2010 i Soczi 2014, gdzie Biało-Czerwonie zgarnęli sześć krążków.

"Gracenote Nielsen" wyliczyło, że klasyfikację medalową wygra Norwegia z 44 medalami, w tym równo połowa z nich ma być złotego kruszcu. Drugie miejsce przypadnie Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, którego sportowcy mają stanąć na podium 38 razy. Najlepszą trójkę zamkną Niemcy z 27. medalami. Polska w zestawieniu powinna zająć 16. lokatę na 27 reprezentacji.