Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zamieszki kibiców przed meczem Legii z Dinemem
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Zamieszki kibiców przed meczem Legii z Dinemem

Projekt bez tytułu - 2021-08-04T102340.447
Piotr Molecki/East News

Legia Warszawa w środę wieczorem zagra pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. Przed meczem jednak głośniej niż o samym spotkaniu, głośniej jest o starciach kibiców. We wtorek w stolicy Chorwacji doszło do burd ulicznych z udziałem kibiców obu zespołów. W ruch poszły pałki, race i kamienie, musiała interweniować policja.

  • Legia Warszawa jest już w Zagrzebiu, gdzie rozegra w środę pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z miejscowym Dinamem

  • W nocy przed meczem doszło do zamieszek z udziałem kibiców obu zespołów i musiała interweniować policja

  • Służby informują, że w burdach wzięło udział ok. 200 osób, a w ruch poszły pałki, race i kamienie

Legia Warszawa jest w połowie drogi do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Wojskowi" w pierwszych dwóch rundach eliminacji nie bez problemu pokonali FK Bodo/Glimt, a później Florę Tallin.

W III rundzie mistrzów Polski czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Na ich drodze do awansu stanęło Dinamo Zagrzeb, mistrz Chorwacji, który w ostatnich latach regularnie grał w europejskich pucharach, a w minionym sezonie dotarł nawet do ćwierćfinału Ligi Europy.

Legia Warszawa: zamieszki kibiców przed meczem z Dinamem Zagrzeb

Na dzień przed meczem w stolicy Chorwacji pojawili się kibice Legii, którzy przylecieli wspierać swoich ulubieńców w meczu z Dinamem. Wieczorem chorwacka policja poinformowała o zamieszkach, do jakich miało dojść między polskimi fanami a kibicami z Zagrzebia.

Media chorwackie donoszą, że kibice Legii przebywali w dzielnicy Dubrava, gdzie zostali dostrzeżeni przez grupę Bad Boys Blue, która zrzesza jednych z najbardziej zagorzałych "fanów" Dinama i rozpoczęła się awantura.

- Przed 21:30 na ulicy Dankoveckiej wybuchła burda, w której wzięło udział około 200 kibiców -przekazała chorwacka Policja. Niektóre miejscowe media informowały, że kibice z Polski nie przypadkowo wybrali właśnie dzielnicę Dubrava, ponieważ wiedzieli, że to właśnie tam będą przebywać zwolennicy Dinama.

Dantejskie sceny w Zagrzbiu

Niektóre źródła donoszą, że Polscy kibice mieli celowo prowokować miejscowych kibiców. Portal "Jutarnji" przekazał, że fani Legii przyjechali do stolicy Chorwacji autokarami, a część z nich miała przyjechać ze swojego wypoczynku nad Adriatykiem.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z całego zajścia. Widać na nich, że w ruch poszły pałki, a do tego "kibice" mieli obrzucać się racami i kamieniami, według niektórych źródeł na miejscu miały pojawić się także pochodnie.

Chorwackie media informują, że o błyskawicznej reakcji służb porządkowych, które spacyfikowały zamieszki. Portal Index.hr poinformował, że w zamieszkach nikt nie został ranny.

Jeżeli Legia upora się w III rundzie eliminacji z Dinamem Zagrzeb, to zapewni sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy, a o miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów powalczy ze zwycięzcą dwumeczu Crvena Zvezda Belgrad - Sheriff Tyraspol.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane