Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek dzięki nowej funkcji w UEFA zarobi prawdziwą fortunę

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zbigniew Boniek otrzymał niedawno bardzo poważną funkcję. Prezes PZPN został wybrany wiceprezydentem UEFA, co oznacza, że będzie miał teraz jeszcze więcej pracy, gdyż otrzymał również reelekcję do Komitetu Wykonawczego UEFA. Więcej pracy oznacza jednak wi

  • Zbigniew Boniek został niedawno wybrany wiceprezydentem UEFA

  • Poza tym 65-latek będzie pełnił funkcję prezesa PZPN i członka Komitetu Wykonawczego UEFA

  • W związku z tym ma on zarobić nawet ponad milion złotych, choć sam nie przywiązuje do tego wagi

Zbigniew Boniek otrzymał duże wyróżnienie od UEFA. Poza tym, że od kilku lat pełnił już funkcję członka Komitetu Wykonawczego UEFA, to teraz został wybrany wiceprezydentem całej organizacji.

Do końca września „Zibi” będzie musiał pogodzić te dwie funkcje z rolą prezesa PZPN, bowiem 30 września br. kończy się jego przedłużona druga kadencja. Boniek nie będzie mógł po raz trzeci kandydować na to stanowisko, ale o swoją przyszłość może być spokojny. Jeden z serwisów przedstawił, na jak duże zarobki 65-latek będzie mógł liczyć po otrzymaniu nowego stanowiska w europejskiej federacji piłkarskiej. Kwota robi bardzo duże wrażenie.

Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA

W miniony wtorek w szwajcarskim Montreux zebrał się Kongres UEFA, który zrzesza prezesów i sekretarzy generalnych z 55 europejskich federacji piłkarskich. Głównym punktem obrad były wybory na najważniejsze stanowiska w UEFA. 

Zbigniew Boniek nie tylko został wybrany na drugą kadencję do Komitetu Wykonawczego, ale otrzymał również stanowisko wiceprezydenta UEFA. W związku z tym bezpośrednim przełożonym „Zibiego” stał się Aleksander Ceferin.

To bardzo duże wyróżnienie dla prezesa PZPN, zwłaszcza że do nominacji doszło w trakcie poważnego kryzysu związanego z Superligą. Na razie wydaje się, iż temat upadł, ale z pewnością 65-latek stanie w przyszłości przed tym lub podobnymi Superlidze problemami.

Wiemy, ile Boniek będzie zarabiał w UEFA

Jak wyliczył portal usatoday.com, który opublikował raport zarobków najważniejszych działaczy UEFA. Zbigniew Boniek będzie mógł prawdopodobnie liczyć na pensję rzędu 50 tysięcy euro miesięcznie, czyli 250 tysięcy euro rocznie, a w przeliczeniu na polską walutę będzie to 1,1 miliona złotych.

Prezes PZPN w rozmowie z Polsatem Sport przyznał, że wspomniane kwoty nie robią na nim wrażenia i nie są dla niego szczególnie ważne.

- Nawet się tym nie interesowałem. Nie wiem, czy w związku z nową funkcją dostanę więcej niż za delegacje, które wypłacano mi jako członkowi Komitetu Wykonawczego. To bez znaczenia - mówi powiedział Boniek.

O tym, że 65-latek nie przejmuje się kwestią swoich zarobków, mogliśmy przekonać się już wcześniej. Boniek kilkukrotnie podkreślał, że nie pobiera pensji z racji pracy jako prezes PZPN. „Zibi” prowadzi za to różne biznesy, które prawdopodobnie zapewniają mu solidną płynność finansową, dlatego może sobie pozwolić na takie decyzje.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

  • Prezydent FIFA grozi gigantom Superligi

  • Nie żyje Lorna Brooke. Kilka dni temu miała dramatyczny wypadek

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >