Swiatsportu.pl
Zbigniew Boniek

Piotr Molecki/East News

Zbigniew Boniek odpowiedział na zarzuty Jakuba Błaszczykowskiego

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Jakub Błaszczykowski udzielił w ostatni weekend bardzo mocnego wywiadu telewizji Canal+ Sport, gdzie skrytykował rządy i komentarze w jego kierunku ze strony Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN postanowił odpowiedzieć na zarzuty piłkarza i właściciela Wisły Kraków na kanale "Prawda Futbolu", gdzie m.in. zalecił skrzydłowemu grę... w II lub III lidze.

  • Zbigniew Boniek odpowiedział Jakubowi Błaszczykowskiemu

  • Prezes PZPN miał do tego okazję na kanale „Prawda Futbolu”

  • „Zibi” zasugerował, że Kuba powinien kontynuować karierę, ale w II lub III lidze

Ostatnie dni w polskim futbolu są dosyć gorące. Wczoraj Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na Euro 2020, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj, ale jeszcze wcześniej, a dokładnie w weekend, rozpętała się mała wojenka między Jakubem Błaszczykowskim a Zbigniewem Bońkiem.

Piłkarz Wisły Kraków udzielił bardzo mocnego wywiadu telewizji Canal+ Sport, w którym odniósł się do słów Zbigniew Bońka, że lepiej by było, aby „Kuba skupił się na zarządzaniu klubem”, tym samym sugerując mu zakończenie kariery. To wyraźnie nie zadowoliło Błaszczykowskiego, bowiem prezesowi PZPN „oberwało się” nie tylko za te sugestie, ale także za stan polskiego futbolu.

Jakub Błaszczykowski w mocnych słowach o Zbigniewie Bońku

W niedzielę zakończyły się zmagania PKO BP Ekstraklasy. Po ostatnim gwizdku spotkania Piasta Gliwice z Wisłą Kraków, Jakub Błaszczykowski został zaproszony do wywiadu przez stację Canal+ Sport.

W jego trakcie piłkarz odniósł się do słów Zbigniew Bońka, który na łamach serwisu Meczyki.pl, mówił o tym, że „zwolnienie Petera Hyballi nie zostało rozwiązane w najlepszy sposób, a Błaszczykowski powinien po sezonie „założyć marynarkę i skupić się na zarządzaniu klubem”. Kapitan i właściciel „Białej Gwiazdy” nie mógł zostawić tego bez odpowiedzi.

- Prezes Boniek powinien zrobić wszystko, by 30 procent piłkarza nie wystarczało na Ekstraklasę. Pan Boniek parę razy chciał kończyć moją karierę. To ja zadecyduję, kiedy skończę grać – zagrzmiał Błaszczykowski.

To jedna z jego wielu mocnych wypowiedzi. Większość z nich możecie przypomnieć sobie tutaj.

Zbigniew Boniek odpowiada na krytykę Błaszczykowskiego

Prezes PZPN stwierdził, że zdanie o tym, że „30% procent wystarcza na Ekstraklasę”, co obnaża jej poziom, w programie „Prawda Futbolu” określił mianem „pustych słów”.

Zbigniew Boniek wbił również małą szpilkę Jakubowi Błaszczykowskiemu, co do jego dalszej kariery na poziomie PKO BP Ekstraklasy.

- Zawodników szanuję. Wydaje mi się, że w żadnym słowie nie obraziłem Kuby, bo powiedziałem prawdę. Na miejscu Kuby dalej byłbym właścicielem Wisły, a jak chciałoby mi się grać, to poszedłbym do drużyny z drugiej lub trzeciej ligi, trenował 2-3 razy w tygodniu, a w niedzielę grał – powiedział „Zibi” w rozmowie z Romanem Kołtoniem.

Na koniec wiceprezydent UEFA dodał jednak, że „szanuje wszystkich zawodników i podobnie jest z Kubą”. Mimo podkreślenia wspominanego szacunku widać, że obaj panowie nie mają zbyt dobrych stosunków. 

Źródło: Prawda Futbolu

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu

Czytaj więcej >

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!

Czytaj więcej >

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1

Czytaj więcej >
Kamil Glik Polska Anglia FIFA

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany

Czytaj więcej >