Swiatsportu.pl
Polska Anglia Piotr Zieliński

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zieliński nie zagra z Anglią? Najnowsze doniesienia z polskiej kadry

6 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polska już w środę na Stadionie Narodowym zagra z Anglią w meczu eliminacji mistrzostw świata. Na kilkadziesiąt godzin przed meczem wciąż nie wiadomo, czy w tym spotkaniu będzie mógł wystąpić Piotr Zieliński. Media podają, że obecnie trwa walka z czasem, a sytuacja ma się wyjaśnić jeszcze we wtorek.

Polska w środę zakończy serie wrześniowych meczów eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Biało-Czerwoni w czwartek pokonali na Stadionie Narodowym Albanię 4:1, a w niedzielę rozbili San Marino 7:1 i na półmetku eliminacji zajmuje drugie miejsce w grupie z dorobkiem dziesięciu punków.

Projekt bez tytułu - 2021-09-06T211433.168

Świątek nie wytrzymała podczas meczu. Mocno krzyknęła do swojego boksu

CZYTAJ DALEJ

Polska - Anglia: niepewna sytuacja Zielińskiego

Prowadzą najbliżsi rywale Biało-Czerwonych, czyli Anglicy. Polacy w środę na Stadionie Narodowym zagrają rewanżowe spotkanie ze świeżo upieczonymi wicemistrzami Europy. W marcu na Wembley nasi piłkarze przegrali 1:2, a honorową bramkę strzelił Jakub Moder.

Polacy do tego spotkania przystąpią mocno osłabieni. Selekcjoner Biało-Czerwonych Paulo Sousa od początku trwającego zgrupowania musi łatać kolejne dziury powstające w kadrze. Z powodu problemów ze zdrowiem i kontuzji nie mógł skorzystać z aż trzynastu zawodników, których zamierzał sprawdzić.

Najpoważniej osłabiona została linia pomocy. Na zgrupowanie nie przyjechał Mateusz Klich, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Do tego w meczach z Albanią i San Marino nie wystąpił Piotr Zieliński, który doznał stłuczenia prawego uda.

Nieciekawa sytuacja Zielińskiego

27-letni pomocnik Napoli przyjechał na zgrupowanie kadry i od początku trwa jego walka o powrót do zdrowia. Fizjoterapeuci i sztab szkoleniowy mają nadzieję, że uda się doprowadzić zawodnika do zdrowia na środowe spotkanie z Anglikami.

Piłkarz wziął udział w poniedziałkowym treningu, ale zawodnik ćwiczył indywidualnie pod okiem fizjoterapeutów Pawła Bambra i Marcina Batora. Sebastian Staszewski z Interii donosi, że mimo wysiłków sytuacja nie wygląda najlepiej.

- Piotrek faktycznie trenował, ale w tym momencie mogę powiedzieć tylko, że trwa walka z czasem... - powiedział rzecznik prasowy kadry w rozmowie z dziennikarzem. Wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych godzinach.

Interia donosi, że szanse na występ Zielińskiego w meczu z Anglikami są niewielkie. Portal donosi, że obecnie największym problemem jest niepełny zakres ruchów pomocnika. Więcej o sytuacji 27-latka dowiemy się we wtorek. Do północy musi zostać zgłoszona 23-osobowa kadra na mecz z Anglikami. Jeżeli Zieliński się w niej znajdzie, może to oznaczać, że z jego zdrowiem jest coraz lepiej.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: