Swiatsportu.pl > Siatkówka > Zmarł Jerzy Strumiło, wybitny trener siatkówki
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Zmarł Jerzy Strumiło, wybitny trener siatkówki

Świeczka zmarł
Świeczka zmarł

Zmarł Jerzy Strumiło, znakomity trener siatkówki. Szkoleniowiec wielokrotnie poprowadził swoje zespoły do mistrzostwa kraju. Pracował w Polsce, Belgii, Szwajcarii, Austrii, Turcji, a także Francji. Zmagał się z ciężką chorobą.

Były siatkarz, a obecnie ekspert Polsatu Sport, Maciej Jarosz, przekazał, że zmarł jego przyjaciel Jerzy Strumiło i długo zmagał się z ciężką chorobą.

Kibice w Polsce mogą go pamiętać przede wszystkim z pracy w Treflu Gdańsk, choć jego przygoda w Trójmieście nie należała do udanych. Strumiło prowadził głównie kluby zagraniczne, a już jako zawodnik pod koniec kariery wyemigrował.

Zmarł Jerzy Strumiło. Jako trener wielokrotnie poprowadził swoje zespoły do mistrzostwa

- Jurek odszedł po ciężkiej chorobie, w czwartek odbędzie się pogrzeb w Belgii, w której spędził znaczną część swego życia – przekazał Maciej Jarosz, trzykrotny wicemistrz Europy. Jako siatkarz w latach siedemdziesiątych występował w Stoczniowcu i w Starcie Gdynia. Niedługo przed zakończeniem kariery zawodniczej wyemigrował do Szwecji, a większość pozostałych lat spędził w Belgii.

Drużyny prowadzone przez Strumiłę kilkakrotnie zdobywały mistrzostwo Belgii. Jako szkoleniowiec ma on na koncie również mistrzostwa Szwajcarii oraz złote medale z Niemiec, Austrii czy Turcji. Prowadził także m.in. Volley Wiedeń i pracował we Francji.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">Very sorry to hear this news. He was a great character and I enjoyed competing with him. RIP <a href="https://t.co/Y0xMKDK3wg">https://t.co/Y0xMKDK3wg</a></p>&mdash; at home on the court (@homeonthecourt) <a href="https://twitter.com/homeonthecourt/status/1446791890502889472?ref_src=twsrc%5Etfw">October 9, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> Podczas igrzysk olimpijskich w Londynie prowadził kobiecą reprezentację Algierii, która jednak przegrała wszystkie swoje mecze i zakończyła zmagania na fazie grupowej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: Zmarł Trener
Powiązane