Swiatsportu.pl
Ziemniaki

Couleur/pixabay.com

Zmienił klub za tonę ziemniaków. Nietypowy transfer w Polsce

23 Października 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Ziemniaki jako opłata transferowa?! Brzmi jak to jak historia rodem z XIX lub początku XX wieku. A jednak! Drużyna Lubiatowianka Lubiatów występująca na poziomie legnickiej A-klasy, sprowadziła Dawida Rybę z Czarnych Golanki Dolnej dokładnie za tonę ziemniaków. Cel takiej zapłaty był jednak szczytny.

  • Lubiatowianka Lubiatów zapłaciła za nowego piłkarza toną ziemniaków

  • Za taką cenę do drużyny dołączył Dawid Ryba z Czarnych Golanki Dolnej

  • Opłata została przeznaczona na rzecz domu dziecka

Wielka piłka oznacza wielkie pieniądze. Ta mniejsza już niekoniecznie. Możemy się o tym przekonać, dzięki takim historiom, jak opłata transferowa a-klasowej Lubiatowianki Lubiatów (woj. Dolnośląskie), która zapłaciła za Dawida Rybę toną ziemniaków. Taka zapłata za pozyskanie zawodnika, to pomysł jego ojca, a jednocześnie prezesa Czarnych Golanki Dolnej.

Andrzej Stękała

Andrzej Stękała zmaga się z nieustannym bólem. "Nie ma szans, by to całkowicie wyleczyć"

CZYTAJ DALEJ

Przedziwne opłaty za transfer piłkarza

W przeszłości i to nie tylko tej bardzo odległej niekonwencjonalne formy zapłaty za kupno piłkarza były normą. W 1921 roku Erni Blenkinsop dołączył go Hull City zaledwie za beczkę piwa.

Sześć lat później Manchester United kupił Hugha McLenahan, a opłatą za jego transfer były... trzy zamrażalki lodów gałkowych. Podobne historie są również znacznie bliższe naszym czasom.

Pod koniec lat 90', a dokładnie w 1998 roku Ian Radu został sprzedany po tym, jak jego klub z hukiem spadł z ligi rumuńskiej. Pomocnik trafił do czwartoligowego zespołu za ...dwie tony wołowiny i wieprzowiny. Zatem teraz ziemniaki nie wygląda już tak dziwnie jako opłata za transfer, prawda?

Polski klub zapłacił za piłkarza toną ziemniaków

Ojciec Dawida Ryby i jednocześnie prezes Czarnych Golanki Dolnej wpadł na pomysł, aby opłatą za transfer jego syna była tona ziemniaków, która została już przekazana na dom dziecka "Słoneczko" w Golance Dolnej. Prezes Czarnych jest także jego pracownikiem.

- W dniu wczorajszym nasz klub przekazał w formie darowizny tonę ziemniaków na rzecz Domu Dziecka "Słoneczko" w Golance Dolnej. Taka była forma rozliczenia się za transfer Dawida Ryby z klubu Czarni Golanka Dolna i ustalenia z Prezesem w/w stowarzyszenia, który prywatnie jest ojcem Dawida i pracownikiem tego właśnie domu dziecka - poinformował klub na swoim Facebooku.

Ryba był na tyle wyróżniającym się zawodnikiem, że zwrócił na siebie uwagę Lubiatowianki Lubiatów. Dla piłkarza będzie to awans, ponieważ Czarni występują na poziomie B-klasy, a Lubiatowianka o jeden szczebel ligowy wyżej.

Po raz pierwszy od 16 lat w El Clasico nie zagra ani Cristiano Ronaldo, ani Leo Messi. Sprawdźmy jak świat wyglądał przed ich erą

Slajd 1 z 6

Przed nami pierwsze El Clasico od 16 lat bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk swój pierwszy mecz przeciwko Realowi Madryt rozegrał w listopadzie 2005 roku. Sprawdziliśmy jak wtedy wyglądał świat.

Przed nami pierwsze El Clasico bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo od 2005 roku

Przed nami pierwsze El Clasico od 16 lat bez udziału Leo Messiego lub Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk swój pierwszy mecz przeciwko Realowi Madryt rozegrał w listopadzie 2005 roku. Sprawdziliśmy jak wtedy wyglądał świat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Były selekcjoner reprezentacji Polski stanowczo o Robercie Lewandowskim. „Nigdy nie dogoni Grzegorza Laty”

  • FIFA bezlitosna dla Albańczyków za atak na polskich piłkarzy. Nałożyli na nich surową karę, jest decyzja

  • Fantastyczna wiadomość dla Igi Świątek. Wcześniej takiego zaszczytu dostąpiła jedynie Agnieszka Radwańska