Swiatsportu.pl > Sporty walki > Żona pokazała nieznane zdjęcie Andrzeja Gołoty (FOTO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:31

Żona pokazała nieznane zdjęcie Andrzeja Gołoty (FOTO)

Żona
EAST NEWS
  • Andrzej Gołota zakończył karierę kilka lat temu, jednak nadal cieszy się wielką popularnością

  • Fani legendarnego pięściarza mieli ostatnio okazję zobaczyć, jak ich idol wyglądał w młodości

  • Małżonka Andrzeja Gołoty, pani Mariola, pokazała, jak wyglądał jej ukochany, nim wszedł na szczyt światowego boksu

Żona Andrzeja Gołoty podzieliła się z fanami nieznanym zdjęciem pięściarza z przeszłości. Pani Mariola pokazała w mediach społecznościowych, jak wyglądał jej małżonek, nim stał się jednym z najbardziej popularnych sportowców świata. Trzeba przyznać, że zmienił się nie do poznania.

Żona Andrzeja Gołoty zaskoczyła kibiców archiwalnym zdjęciem boksera

Nim Polską zawładnęła "małyszomania", za sprawą wielkich sukcesów Adama Małysza, Polacy na przełomie wieków z zapartym tchem śledzili poczynania Andrzeja Gołoty. Pięściarz z Warszawy w krótkim czasie stał się jednym z najlepszych zawodników królewskiej wagi ciężkiej i jedną z najbarwniejszych postaci w światowym sporcie.

Kibice w Polsce zarywali noce, by oglądać kolejne pojedynki Gołoty z absolutnymi legendami boksu. Polak miał okazję krzyżować pięści m.in. z Mikiem Tysonem, Lennoxem Lewisem, czy Riddickiem Bowe. Choć nigdy nie został mistrzem świata, dla wielu jest jedną z wielkich ikon boksu.

Do dzisiaj zresztą trudno jest uwierzyć, że Andrzej Gołota nie ma na koncie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Kilka dni temu minęło dokładnie 17 lat od kiedy Polak zmierzył się z Amerykaninem Chrisem Byrdem w walce o pas mistrzowski federacji IBF. Starcie zakończyło się skandalicznym werdyktem.

Sędziowie ogłosili remis, co oznaczało, że pas pozostanie w rękach Byrda. Problem w tym, że na dystansie całej walki znacznie lepiej boksował Gołota. Na zwycięstwo Polaka głosowali nawet legendarni Lennox Lewis i Evander Holyfield. Nawet Mike Tyson przyznał po latach, że Gołota został okradziony z tytułu.

Oryginalny “look” Andrzeja Gołoty zachwycił kibiców

Czasu jednak nie cofniemy, a Andrzej Gołota zakończył karierę już kilka lat temu. Wciąż jednak cieszy się ogromną sympatią polskich kibiców. Fani z chęcią śledzą posty małżonki Andrzeja Gołoty, pani Marioli. Ukochana emerytowanego boksera często pokazuje, co słychać w życiu 53-latka.

Ostatnio pani Mariola Gołota podzieliła się z fanami fotografią z przeszłości. Na zdjęciu możemy zobaczyć, jak Andrzej Gołota wyglądał 30 lat temu, jeszcze przed tym, jak stał się jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej i gwiazdą światowego sportu. Trzeba przyznać, że wybitny bokser zmienił się nie do poznania. 

Na fotografii widzimy, że Andrzej Gołota nosił długie włosy oraz zarost. Patrząc z boku na zdjęcie, na którym akurat trzyma swoją malutką córeczkę Aleksandrę, można go wręcz nie rozpoznać. Mariola Gołota w odpowiedzi na jeden z komentarzy zdradziła, że jej małżonek nie chciał wówczas być rozpoznawany, być może właśnie dlatego zdecydował się na taki “look”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane