Swiatsportu.pl > Sporty walki > Życiowy sukces Polki! Katarzyna Krawczyk z brązem mistrzostw świata
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:51

Życiowy sukces Polki! Katarzyna Krawczyk z brązem mistrzostw świata

Projekt bez tytułu (51)
BERIT ROALD/AFP/East News

Polskie zapasy zaliczyły kolejny spektakularny sukces. Po złotym medalu mistrzostw świata Magomedmurada Gadżijewa po brązowy krążek sięgnęła Katarzyna Krawczyk. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii do 53. kilogramów. 31-latka w walce o trzecie miejsce pokonała Luisę Valverde z Ekwadoru aż 7:1.

Polskie zapasy w ostatnich dniach przeżywają wielkie sukcesy. We wtorek mistrzem świata w zapasach w stylu wolnym został Magomedmurad Gadżijew. To pierwsze złoto w historii polskich zapasów w stylu wolnym.

Polskie zapasy z kolejnym medalem

W środę kolejny krążek dołożyła Katarzyna Krawczyk, która jak burza szła przez turniej rozgrywany w Oslo, stolicy Norwegii. Najpierw pokonała aż 10:0 Amerykankę Amy Ann Fearnside, a w ćwierćfinale rozprawiła się 8:1 ze Szwedką Emmą Malmgren.

Jej marsz do finału brutalnie przerwała reprezentantka Japonii Akari Fujinami, która pokonała Krawczyk aż 10:0. W "małym finale" czekało je równie trudne zadanie. Polka w walce o brąz mierzyła się ósmą zawodniczką igrzysk w Tokio Luisą Valverde z Ekwadoru.

Krawczyk od początku była niezwykle skoncentrowana i starała się nie popełnić błędu. Polka tuż przed końcem pierwszej rundy pokazała brawurową akcję. Pochodząca z Mikołajek zawodniczka popisała się rzutem przez ramie, za co otrzymała aż cztery punkty.

Fantastyczny występ Polki

Praktycznie w żadnym momencie walki Krawczyk nie była zagrożona. Całkowicie kontrolowała wydarzenia na macie i co chwilę zdobywała kolejne punkty. Ostatecznie wygrała 7:1 i po syrenie końcowej wzruszona cieszyła się z brązowego medalu mistrzostw świata.

Dla 31-letniej zapaśniczki to największy sukces w karierze. Do tej pory Krawczyk miała na koncie trzy tytuły mistrzyni Polski, a także dwa brązowe medale mistrzostw Europy. Dołożyła do tego srebro igrzysk olimpijskich.

Złoto zdobyła półfinałowa pogromczyni Krawczyk, Japonka Fujinami, która pokonała reprezentantkę Mołdawii Julię Leordę aż 10:0. Drugi brązowy medal powędrował w ręce Kanadyjki Samantha Stewart, która pokonała 4:0 Chrystynę Berezę z Ukrainy.