Swiatsportu.pl > Zapasy

Zapasy

sport walki, polegający na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników – walka odbywa się wręcz przez stosowanie chwytów i rzutów

Pilne sport
19.03.2022 07:59 Tadeusz Michalik przegrał w półfinale. We wtorek powalczy o brązowy medal

Tadeusz Michalik powalczy o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polak w półfinale zapasów w stylu wolnym kategorii do 97 kilogramów przegrał z przedstawicielem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Musą Jewłojewem. Polak we wtorek stoczy pojedynek o brązowy medal.Tadeusz Michalik ma szansę na zdobycie brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w TokioPolak w półfinale przegrał z Musą Jewłojewem z Rosyjskiego Komitetu OlimpijskiegoZapaśnik z Poznania ma szansę na olimpijski medal w swoim debiucie na igrzyskachTadeusz Michalik bezapelacyjnie jest jednym z bohaterów poniedziałku na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polski zapaśnik wygrał swoje pierwsze walki w kategorii do 97 kilogramów w stylu rzymskim i znalazł się w strefie medalowej.

Projekt bez tytułu (51)
19.03.2022 07:51 Życiowy sukces Polki! Katarzyna Krawczyk z brązem mistrzostw świata

Polskie zapasy zaliczyły kolejny spektakularny sukces. Po złotym medalu mistrzostw świata Magomedmurada Gadżijewa po brązowy krążek sięgnęła Katarzyna Krawczyk. Polka stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii do 53. kilogramów. 31-latka w walce o trzecie miejsce pokonała Luisę Valverde z Ekwadoru aż 7:1.Polskie zapasy w ostatnich dniach przeżywają wielkie sukcesy. We wtorek mistrzem świata w zapasach w stylu wolnym został Magomedmurad Gadżijew. To pierwsze złoto w historii polskich zapasów w stylu wolnym.

Policja
19.03.2022 07:45 Były mistrz Polski w zapasach Erwin I. aresztowany. Znów zaatakował policjanta

Erwin I. znów zaatakował policjanta i został aresztowany. Były mistrz Polski w zapasach i zawodnik Śląska Wrocław w przeszłości zaatakował aż 10. funkcjonariuszy. Teraz rzucił się na jednego z zielonogórskich policjantów, którego chciał wepchnąć pod samochód. Postawiono mu już zarzuty, a 25-latek zachowywał się tak irracjonalnie, że przewieziono go do szpitala. Erwin I. rzucił się na jednego z funkcjonariuszy policji w Zielonej GórzeTo były mistrz Polski w zapasach i zawodnik Śląska Wrocław25-latek zachowywał się jak "szaleniec" mówili świadkowie tych wydarzeńWszystko rozegrało się we wtorek 24 sierpnia w Zielonej Górze. Około godz. 15:00 kierowany przez Erwina I. samochód marki Alfa Romeo zderzył się z Renault. Na miejscu pojawiła się tamtejsza policja i karetka pogotowia ratunkowego. Były mistrz Polski i zawodnik Śląska Wrocław został zbadany przez lekarzy, a kiedy wyszedł z karetki, wpadł w szał i zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Według relacji świadków chciał go wepchnąć wprost pod jadące samochody. To już nie pierwsza taka sytuacja z jego udziałem.

Projekt bez tytułu - 2021-08-06T091458.470
19.03.2022 07:43 Dramat Zasiny, Gadżijew z szansami na repasaże

Polscy zapaśnicy w kiepskich humorach zakończyli udział na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W piątek szansy do walki o brąz nie wykorzystała Roksana Zasina, która jeszcze na 10 sekund przed końcem pojedynku pewnie prowadziła. Z kolei Magomedmurad Gadżijew odpadł w ćwierćfinale ale jeszcze ma szansę na walkę w repasażach.Biało-Czerwoni zapaśnicy nie najlepiej będą wspominali końcówkę rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w TokioW piątek wielkiej szansy na awans do walki o brąz nie wykorzystała Roksana Zasina, która prowadziła w repasażach na 10 sekund przed końcem pojedynkuTylko jedno zwycięstwo zaliczył Magomedmurad Gadżijew, który odpadł w ćwierćfinalePolscy zapaśnicy na razie zdobyli tylko jeden medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brąz w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 73 kg zdobył Tadeusz Michalik. Jedną z ostatnich szans na olimpijski krążek Biało-Czerwoni mieli w piątek.