Swiatsportu.pl
Zasina Gadżijew igrzyska olimpijskie zapasy

JACK GUEZ/AFP/East News / JACK GUEZ/AFP/East News

Dramat Zasiny, Gadżijew z szansami na repasaże

6 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polscy zapaśnicy w kiepskich humorach zakończyli udział na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W piątek szansy do walki o brąz nie wykorzystała Roksana Zasina, która jeszcze na 10 sekund przed końcem pojedynku pewnie prowadziła. Z kolei Magomedmurad Gadżijew odpadł w ćwierćfinale ale jeszcze ma szansę na walkę w repasażach.

  • Biało-Czerwoni zapaśnicy nie najlepiej będą wspominali końcówkę rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio

  • W piątek wielkiej szansy na awans do walki o brąz nie wykorzystała Roksana Zasina, która prowadziła w repasażach na 10 sekund przed końcem pojedynku

  • Tylko jedno zwycięstwo zaliczył Magomedmurad Gadżijew, który odpadł w ćwierćfinale

Polscy zapaśnicy na razie zdobyli tylko jeden medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brąz w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 73 kg zdobył Tadeusz Michalik. Jedną z ostatnich szans na olimpijski krążek Biało-Czerwoni mieli w piątek.

Projekt bez tytułu - 2021-08-06T024048.768

Dawid Tomala sensacyjnym mistrzem olimpijskim w chodzie!

CZYTAJ DALEJ

Igrzyska olimpijskie: Zasina nie powalczy o medal

Do walki w repasażach o brązowy medal przystępowała Roksana Zasina w kategorii do 53 kg w stylu wolnym. Polka w czwartek przegrała w ćwierćfinale z Japonką Mayu Mukidą przez kontuzję pleców i nie wiadomo było, czy będzie w stanie wystąpić w ewentualnych repasażach.

Ostatecznie Japonka awansowała do finału, co otworzyło Polce drzwi do walki o brązowy medal. Żeby stanąć na olimpijskim podium, Zasina musiała pokonać dwie rywalki. Jako pierwsza na jej drodze stanęła Essombe Tiako z Kamerunu. Ale do końca nie było wiadomo, czy stan zdrowia pozwoli zawodniczce z Łodzi wystąpić w tym pojedynku. Ostatecznie wyszła na starcie z Kamerunką.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MlIzLDIzN1csMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

I to właśnie zawodniczka z Afryki lepiej rozpoczęła walkę. Wykorzystała chwilową dekoncentrację Polki i zdobyła dwa punkty. Do końca pierwszej rundy, żadna z zawodniczek nie potrafiła zaskoczyć rywalki i do przerwy Tiako prowadziła 2:0.

Zasina od początku drugiej rundy ruszyła do ataku. Szybko doprowadziła do wyrównania, a później dołożyła kolejne dwa punkty i w tym momencie miała miejsce w walce o brąz. Na 10 sekund przed końcem Tiako przeprowadziła akcję za dwa punkty i to ona powalczy o olimpijski medal. Zgodnie z regulaminem w przypadku remisu walkę wygrywa zawodnik, który jako ostatni zdobył punkty.

Gadżjew czeka na repasaże

W międzyczasie na zapaśniczej macie zaprezentował się Magomedmurad Gadżijew w kategorii do 65 kg w stylu wolnym. Urodzony w Rosji Polak w swojej pierwszej walce ekspresowo i bez problemu pokonał Georgiosa Pilidisa 11:0 i sędziowie jeszcze przed czasem zakończyli walkę.

Na drodze Gadżijewa do półfinału stanął pierwszy w światowym rankingu reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Gadżimurad Raszidow. Polak mimo ambitnej walki po pierwszej rundzie przegrywał aż 0:4. W kolejnej udało mu się przeprowadzić jedną punktowaną akcję, ale sił starczyło tylko na tyle i ostatecznie przegrał 2:6.

Na tym nie koniec nadziei medalowych Gadżijewa. Jeżeli Raszidow awansuje do finału, Polak wystąpi w sobotnich repasażach i żeby stanąć na najniższym stopniu podium będzie musiał wygrać dwie walki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: