Swiatsportu.pl
EN 01496759 0024

Beata Zawadzka/East News

Albańska legenda mocno o Piotrze Zielińskim. "To prosty chłopak, nie ma większych ambicji”

12 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polacy zmierzą się dzisiaj z Albanią w meczu, który może zadecydować, która drużyna przybliży się do awansu na mistrzostwa świata. Przed spotkaniem do wojny psychologicznej między obiema drużynami włączył się Igli Tare, jeden z najlepszych graczy w historii Albanii. Obecny dyrektor Lazio Rzym zaskakująco ocenił Piotra Zielińskiego.

  • Polacy zmierzą się dzisiaj o godzinie 20:45 z reprezentacją Albanii

  • Stawką spotkania będzie drugie miejsce w grupie, które daje awans do baraży o udział w mistrzostwach świata

  • Przed meczem polską drużynę ocenił legendarny albański zawodnik Igli Tare

Polacy przed dzisiejszym meczem z Albanią zostali ocenieni przez legendę tamtejszej piłki. Igli Tare, wieloletni piłkarz, a obecnie dyrektor Lazio Rzym wypowiedział się na temat m.in. Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego.

ttsdsd

Albańscy kibice napadli na Polaków pod stadionem. "Jest niebezpiecznie"

CZYTAJ DALEJ

Polacy zagrają z Albanią o wszystko

Polacy o godzinie 20:45 zmierzą się w Tiranie z Albanią. Spotkanie to może zadecydować, która z drużyn zajmie drugie miejsce w grupie i zapewni sobie udział w barażach o awans do przyszłorocznego mundialu. W tej chwili Albańczycy mają nad nami punkt przewagi.

Od kilku dni w mediach trwa wojna psychologiczna między obiema stronami. Głos przed dzisiejszym spotkaniem zabrał Igli Tare, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Albanii. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” ocenił on, że jego rodacy mogą wygrać wtorkowe spotkanie.

- Albania może pokonać Polskę. Wszyscy na to czekają. Stadion będzie pełen, a kibice przyjdą, żeby gorąco dopingować nasz zespół. Mamy nadzieję, że kadra wygra i potem po barażach po raz pierwszy awansuje na mundial. Presja jest jednak po polskiej stronie. Była faworytem grupy obok Anglii i to ona musi awansować - stwierdził obecny dyrektor Lazio Rzym.

- Zwycięstwo nad Węgrami i obecna sytuacja w grupie mnie nie zaskoczyły. Kadrę prowadzi doświadczony dobry trener, nasi piłkarze mają pozytywną mentalność i grają nawet w lepszych klubach niż Polacy, występują we Włoszech, w Hiszpanii czy w Anglii. Nasi bramkarze grają w Serie A, obrona też jest bardzo mocna - dodał.

Zaskakująca ocena Piotra Zielińskiego

Igli Tare ocenił także poszczególnych polskich piłkarzy. Wieloletni zawodnik Lazio Rzym docenił klasę Roberta Lewandowskiego. W dość zaskakujących słowach wypowiedział się natomiast na temat Piotra Zielińskiego.

- Mówiąc, że nasi piłkarze grają w lepszych klubach, nie deprecjonowałem Polaków. Oczywiście, że macie Robert Lewandowskiego, który jest najlepszym napastnikiem świata, a Zieliński to świetny pomocnik, który może grać na absolutnie najwyższym poziomie. On sam nie wie, jak jest dobry. To prosty chłopak, nie ma większych ambicji, aby wejść na najwyższy poziom. Jak to się zmieni, będzie jednym z najlepszych pomocników świata. Ma wszystko, aby to osiągnąć - stiwerdził Albańczyk.

- Szczęsny też jest bardzo dobrym bramkarzem. Zresztą wielu waszych piłkarzy gra we Włoszech, stąd dobrze ich znam. Kamil Glik to doświadczony obrońca. Wiem, że obecnie występuje w drugoligowym Benevento, ale to cały czas ważny zawodnik. Znam też Karola Linettego czy Bartosza Bereszyńskiego - podsumował. 

 

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Nie tylko restauracja. Biznesy Roberta Lewandowskiego

Slajd 1 z 8

Robert Lewandowski na początku ubiegłego tygodnia otworzył restaurację "Nine's", która mieści się niemal w samym centrum Warszawy. 

źródło: facebook.com/NINE's Restaurant & Sports Bar

Robert Lewandowski otworzył restaurację w Warszawie

Robert Lewandowski na początku ubiegłego tygodnia otworzył restaurację "Nine's", która mieści się niemal w samym centrum Warszawy. źródło: facebook.com/NINE's Restaurant & Sports Bar

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Albańscy kibice napadli na Polaków pod stadionem. Wstrząsająca relacja: "Jest niebezpiecznie" (WIDEO)

  • Potężne osłabienie Albańczyków przed meczem z Polską. Szpital u rywali. Dwie gwiazdy na kwarantannie

  • Maciej Sz. poznał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu. Wiadomo, ile lat więzienia grozi byłemu bramkarzowi