Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Aleksander Buksa zdecydował, gdzie zagra. Nie Milan ani Borussia, zaskoczenie
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Aleksander Buksa zdecydował, gdzie zagra. Nie Milan ani Borussia, zaskoczenie

AGENCJA SEEast News
AGENCJA SE/East News

Aleksander Buksa przez wielu uważany jest za największy talent, jaki w ostatnich latach pojawił się na boiskach Ekstraklasy. 18-latek już niedługo opuści Wisłę Kraków i zwiąże się ze znanym klubem z Serie A. Buksę łączono m.in. z Borussią Dortmund, Milanem, czy Barceloną, jednak zdaniem dziennikarza Nicolo Schiry, zagra on dla Genoi.

  • Aleksander Buksa z końcem czerwca odejdzie z Wisły Kraków

  • Utalentowany napastnik w ostatnich miesiącach znalazł się w kręgu zainteresowań m.in. Borussii Dortmund i FC Barcelony

  • 18-latek nie zagra jednak w Bundeslidze, ani La Liga, gdyż wybrał ofertę z włoskiej Serie A

  • Napastnik ma zostać lada dzień nowym piłkarzem Genoi

Aleksander Buksa zmienia klub. Utalentowany napastnik Wisły Kraków wraz z końcem czerwca odejdzie z klubu i przeniesie się do Serie A. Jak informuje Nicolo Schira, Polak zagra w barwach Genoi.

Aleksander Buksa odchodzi z Wisły Kraków, zagra w Serie A

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie wyjaśniła się przyszłość Aleksandra Buksy. 18-latek z Wisły Kraków nie przedłuży umowy z aktualnym klubem. Utalentowany napastnik ma zagrać w Serie A.

Buksa od wielu miesięcy łączony był z najlepszymi klubami Europy. Zainteresowanie atakującym przejawiały m.in. AC Milan, Borussia Dortmund, FC Barcelona czy Napoli. Wisła Kraków liczyła, że na sprzedaży swojego zawodnika zarobi krocie.

Aleksander Buksa miał bowiem przedłużyć umowę z “Białą Gwiazdą” i następnie odejść na zachód Europy. Plany piłkarza jednak się zmieniły. Buksa nie był zadowolony ze swojej pozycji w zespole i nie złoży podpisu pod nowym kontraktem. Już teraz odejdzie z klubu.

Umowa Buksy z Wisłą wygasa już 30 czerwca. Krakowianom na pocieszenie pozostaje fakt, że w przypadku wolnego transferu i tak do ich kasy wpłynie kilkaset tysięcy euro. Wiśle należy się ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika, który wyniesie około 220 tys. euro. 

Buksa zostanie nowym piłkarzem Genoi

Doskonale poinformowany, jeśli chodzi o rynek transferowy dziennikarz Nicolo Schira z “La Gazzetta dello Sport” podaje natomiast, gdzie zagra już niedługo Buksa. Patrząc na nazwy klubów, które się nim interesowały, jego ostateczny wybór może zaskoczyć wielu kibiców. 

Rywalizację o sprowadzenie 18-latka wygrała bowiem włoska Genoa. Piłkarz ma już w ciągu najbliższych dni podpisać umowę z klubem Serie A. Wcześniej odbędą się obowiązkowe testy medyczne. 

Aleksander Buksa ma podpisać z włoskim klubem pięcioletnią umowę. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku. Następnie Polak zostanie oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Genoi. 

Źródło: Nicolo Schira, transfery.info

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane