Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Aleksandra Kowalczuk dziś powalczy o brązowy medal igrzysk olimpijskich
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:42

Aleksandra Kowalczuk dziś powalczy o brązowy medal igrzysk olimpijskich

Aleksandra Kowalczuk na igrzyskach olimpijskich w Tokio
JAVIER SORIANO/AFP/East News

Aleksandra Kowalczuk wygrała swoją walkę w repasażu i jeszcze dziś stoczy kolejny pojedynek, którego stawką będzie brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Już zajęcie czwartego miejsca, to wielki sukces polskiej zawodniczki taekwondo, której wyjazd do dalekiej Azji był w pewnym momencie zagrożony.

• Aleksandra Kowalczuk powalczy dziś o brązowy medal igrzysk olimpijskich w taekwondo

• Polka przegrała swój pojedynek w ćwierćfinale, ale otrzymała jeszcze szansę w repasażu, w którym zwyciężyła

• Dzięki temu nasza taekwondzistka o 14:00 zmierzy się w starciu o brąz z Biancą Walkden

Igrzyska olimpijskie w Tokio jak na razie są dużym rozczarowaniem dla polskich sportowców i kibiców. Do tej pory Polakom nie udało się zdobyć medalu, co uczynili już np. reprezentanci Kosowa, a nawet Bermudów.

Ten stan rzeczy na szczęście może szybko ulec zmianie. O godz. 14:00 swój pojedynek w turnieju taekwondo w kategorii ponad 67 kg, którego stawką będzie brązowy medal, stoczy Aleksandra Kowalczuk. Nasza zawodniczka osiągnęła już wielki sukces, ale może on zostać jeszcze nagrodzony upragnionym krążkiem.

Aleksandra Kowalczuk imponuje na turnieju taekwondo

Reprezentanta Polski nie jest anonimową zawodniczką w świecie taekwondo. Polka ma na swoim koncie mistrzostwo Europy z 2018 roku, a także medale z młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu ora Uniwersjady.

Mimo to Aleksandra Kowalczuk nie należała do faworytek do medalu, to teraz stanęła przed wielką szansą na wywalczenie krążka. Nasza zawodniczka najpierw przegrała dziś ćwierćfinał 4:11 z mistrzynią olimpijska z Londynu Milicą Mandić.

Następnie 24-latka stanęła do walki w repasażu z Kenijką Faith Ogallo. Stało się to możliwe dzięki temu, że jej wcześniejsza pogromczyni awansowała do finału. Tym razem Kowalczuk okazała się lepsza od rywalki i zwyciężyła w tym pojedynku 15:7, co dało jej szansę starcia o brązowy medal igrzysk olimpijski.

Polka już o 14:00 powalczy o pierwszy medal igrzysk olimpijskich w Tokio dla Polski

W walce o brąz Aleksandra Kowalczuk nie będzie miała łatwego zadania. Jej rywalką będzie bowiem Bianca Walkden. Brytyjka brązową medalistką olimpijską z Rio de Janeiro oraz trzykrotną mistrzynią Europy i świata.

Skoro jednak tak utytułowana zawodniczka odpadła w półfinale, to może nie być tak groźna, jak mówią o niej tytuły. Polka i tak osiągnęła już fantastyczny wynik, dlatego jej porażka nie będzie rozczarowaniem, za to będzie brąz wspaniałą niespodzianką.

Warto pamiętać, że niewiele brakowało, aby 24-latka w ogóle nie pojechała do Tokio, o czym szerzej pisaliśmy dla Was tutaj.

Walka Aleksandry Kowalczuk z Bianca Walkden rozpocznie się punktualnie o godz. 14:00. Transmisję tego starcia będzie można zobaczyć na kanałach Eurosportu i w Eurosport Playerze.