Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > “Aniołki Matusińskiego” zmieniły decyzję ws. zakończenia kariery. Ważna deklaracja
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

EN 01488250 4701
BEN STANSALL/AFP/East News

Polska sztafeta 4x400 kobiet wywalczyła srebrny medal olimpijski w Tokio. Polki w sobotę musiały uznać wyższość jedynie fenomenalnych Amerykanek. Po zawodach nasze “Aniołki” przekazały w wywiadzie wiadomość, która na pewno ucieszy wszystkich kibiców. Wbrew wcześniejszym pogłoskom i zapowiedziom, nie zamierzają one kończyć kariery.

• Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebrny medal w biegu 4x400 metrów

• Polki w sobotę przegrały tylko z Amerykankami, które dosłownie zdeklasowały konkurencję

• Po zawodach nasze zawodniczki przekazały kibicom fantastyczne wiadomości ws. ich dalszych występów

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyły srebrne medale w biegu sztafet 4x4 metrów. Polki przegrały jedynie z Amerykankami. Po zawodach nasze zawodniczki złożyły deklarację, która ucieszy kibiców.

Polki wicemistrzyniami olimpijskimi w sztafecie 4x400 metrów

Sobota była kolejnym wielkim dniem w historii polskiej lekkiej atletyki. Nasza sztafeta 4x400 w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic sięgnęła po srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Polki przegrały tylko z Amerykankami (więcej TUTAJ).

Nasze reprezentantki pobiegły rewelacyjnie i w biegu finałowym pobiły rekord Polski! Linię mety Polki przekroczyły z czasem 3:20.53. Kolejny rewelacyjny wynik naszych “Aniołków” sprawił, że kibiców zaczęły martwić ich wcześniejsze zapowiedzi o możliwym zakończeniu kariery (więcej TUTAJ).

- Mogę już potwierdzić, że to będą moje ostatnie igrzyska olimpijskie w karierze. A kolejny sezon będzie już ostatni - zadeklarowała Małgorzata Hołub-Kowalik w wywiadzie dla WP SportowychFaktów.

- Nie chcę składać żadnych deklaracji. Trzeba jednak myśleć perspektywicznie i układać sobie życie. Jestem kobietą i myślę o założeniu rodziny - mówiła natomiast Anna Kiełbasińska, którą w finałowym biegu zastąpiła Natalia Kaczmarek.

To nie koniec “Aniołków Matusińskiego”? Wspaniałe wieści

Po zakończeniu sobotniej rywalizacji i dekoracji medalowej nasze zawodniczki zaskoczyły jednak kibiców wspaniałą wiadomością. Na pytanie dziennikarzy o plany na przyszłość, wicemistrzynie olimpijskie wycofały się z wcześniejszych zapowiedzi na temat zakończenia kariery!

- Wycofujemy wszystkie nasze deklaracje! - powiedziała Małgorzata Hołub-Kowalik, której słowa cytuje portal WP SportoweFakty. - Tak naprawdę my nigdy nie ogłosiłyśmy, że kończymy po igrzyskach - dodała natomiast Iga Baumgart-Witan.

- Chcemy odpocząć, to po pierwsze. Potrzebujemy na to trochę czasu - powiedziała już nieco spokojniej Justyna Święty-Ersetic. Obyśmy mieli jeszcze wiele okazji cieszyć się ze wspaniałych występów “Aniołków Matusińskiego”.