Swiatsportu.pl > Piłka nożna > AS Roma Jose Mourinho będzie zabiegać o transfer Arkadiusza Milika
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:37

AS Roma Jose Mourinho będzie zabiegać o transfer Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik i reprezentacja Polski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Arkadiusz Milik jest na czele listy transferowych życzeń AS Romy

  • Takie informacje podaje włoski serwis Todofichajes

  • Według wiadomości portalu SSC Napoli również byłoby przychylne takiej transakcji

Jose Mourinho we wtorek został ogłoszony nowym szkoleniowcem AS Romy. Portugalczyk otrzymał niespodziewaną ofertę i no trzeba przyznać, że jego zarobki będą bardzo imponujące, o czym szeroko pisaliśmy dla Was tutaj. Według serwisu Todofichajes 58-latek szybko rozpoczyna swoje rządy na Stadio Olimpico.

Portal informuje, że AS Roma w porozumieniu z Mourinho ma zabiegać o transfer Arkadiusza Milika. Włodarze rzymskiego klubu, aby to właśnie Polak zastąpił odchodzącego Edina Dżeko. Sprawa może nie być taka prosta, bo choć 27-latek przyznał w wywiadzie dla Canal+, że che „iść do przodu” to jednocześnie zaznaczył, że jest szczęśliwy w Marsylii.

AS Roma chce transferu Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik był już blisko AS Romy latem zeszłego roku, ale wówczas okazało się, że klubowi lekarze mieli pewne zastrzeżenia co do jego zdrowia, mimo że Polak przeszedł pomyślnie wszystkie testy.

Tym razem według serwisu Todofichajes, napastnik reprezentacji Polski ma być priorytetem dla klubu, który po zakończeniu tego sezonu przejmie Jose Mourinho. Piłkarz zapewnił sobie możliwość odejścia z Olympique'u Marsylia dzięki klauzuli zawartej w swoim w kontrakcie. Ten zapis znacząco ułatwiłby negocjacje 27-latka w sprawie jego powrotu do Włoch.

To samo źródło twierdzi, iż na taki ruch chętnie zapatrywałoby się również SSC Napoli. Wszystko dlatego, że klub spod Wezuwiusza ma zapewnione 20 % z kolejnej sprzedaży Milika. Rzymianie mieliby wyłożyć za Polaka kwotę zaledwie 12 milionów euro oraz dołączyć do tego bonusy. Mimo wszystko trudno spodziewać się, aby napastnik urodzony w Tychach zdecydował się na transfer do ekipy Mourinho.

Polak podkreśla, że jest szczęśliwy w Marsylii

Arkadiusz Milik był niedawno gościem stacji Canal+, gdzie mówił m.in. na temat swojej przyszłości, bowiem spekulacje na temat jego transferu do innego zespołu praktycznie nie ustają. Reprezentant Polski zaznaczył, że w najbliższym oknie transferowym nie zamierza się nigdzie ruszać.

- Transfer już w letnim okienku transferowym? To medialne wymysły. Jestem bardzo szczęśliwy w Marsylii i nigdy nie powiedziałem, że chcę zmienić klub – stwierdził 27-latek.

Ponadto napastnik Olympique'u Marsylia stwierdził, że jego wcześniejsze słowa o „ambicji” i „pójściu do przodu” zostały źle zinterpretowane i nie dotyczyły zmiany barw. Milik przyznał również, iż jest bardzo wdzięczny swojej drużynie za wyciągnięcie do niego ręki w trudnym momencie.

Arkadiusz Milik w 13 występach dla marsylskiego zespołu strzelił już 6 bramek i zaliczył jedną asystę. Gołym okiem widać, że napastnikowi potrzebna była zmiana, a przejście do OM okazało się słusznym wyborem. Słuchając wypowiedzi Polaka, można wnioskować, iż kolejny sezon również spędzi na francuskich boiskach, aby odwdzięczyć się za daną mu szansę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane