Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Mourinho będzie dostawał pieniądze z Tottenhamu jeszcze przez trzy lata
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:30

Mourinho będzie dostawał pieniądze z Tottenhamu jeszcze przez trzy lata

Trener Jose Mourinho
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
  • Jose Mourinho został nowym trenerem AS Romy

  • Mimo to Portugalczykowi dwu krotność pensji w Rzymie nadal będzie płacić Tottenham Hotspur

  • Wszystko przez lukratywny zapis w kontrakcie szkoleniowca z angielskim zespołem

Jose Mourinho kilkanaście dni temu został zwolniony z funkcji menedżera Tottenhamu Hotspur, o czym dokładnie pisaliśmy dla Was tutaj. Portugalczyka obarczono winą za słabe wyniki, a on sam miał nieco odpocząć od pracy.

Dlatego 58-latek planował być ekspertem telewizyjnym w trakcie Euro 2020, ale w międzyczasie otrzymał ciekawą ofertę od AS Romy, którą postanowił przyjąć. Rzymianie wcale nie będą musieli mocno naginać budżetu na pensję dla Mourinho, bowiem jego kontrakt z „Kogutami” gwarantuje mu wypłacanie ogromnych pieniędzy przez londyński zespół mimo zakończenia w nim pracy.

Jose Mourinho poprowadzi AS Romę

Portugalski szkoleniowiec pożegnał się niedawno z funkcją menedżera Tottenhamu Hotspur. Według "The Sun" Jose Mourinho dostał przy tym potężną odprawę w wysokości 30 milionów funtów. Mimo zakończenia współpracy z „Kogutami” na konta 58-latka wciąż będzie płynęło sporo gotówki.

Wczoraj informowaliśmy Was tutaj, że Portugalczyk poprowadzi AS Romę. Bez wątpienia jest to sporo zaskoczenie, gdyż spekulowano, iż Mourinho pozostanie na Wyspach, aby objąć m.in. Celtic Glasgow. Stało się jednak inaczej i będzie to dla niego druga praca na Półwyspie Apeniński.

Nowy trener „Giallorossich” prowadził już niegdyś włoski zespół. W latach 2008-2010 Mourinho pracował w Interze Mediolan, z którym odniósł spektakularne sukcesy w bardzo krótkim czasie. To za jego sprawą ekipa „Nerazzurrich” pozostaje ostatnim klubem z Włoch, który wygrał Ligę Mistrzów, a doszło do tego w sezonie 2009/10. Ponadto mediolańczycy zdobyli pod jego wodzą 2 mistrzostwa kraju oraz Puchar i Superpuchar Włoch. Jego pracę w Serie A wspomina się dobrze, ale patrząc na ostatnie wyniki drużyn prowadzonych przez Portugalczyka, trudno mieć wygórowane oczekiwania.

Portugalski trener nadal będzie otrzymywał od Tottenhamu potężne pieniądze

Jose Mourinho za swoją pracę w AS Romie będzie otrzymywał pensję na poziomie 5 milionów funtów rocznie. To jednak tylko mała część tego, ile trener będzie zarabiał w skali roku. Wszystko dzięki wyjątkowo korzystnemu zapisowi w umowie z Tottenhamem.

Portugalczyk miał tak skonstruowaną umowę z „Kogutami” że jeśli gdzieś znajdzie pracę w czasie obowiązywania umowy z londyńskim zespołem, to Anglicy dopłacą mu różnicę w zarobkach. Dla przypomnienia 58-latek w Tottenhamie zarabiał aż 15 milionów funtów rocznie.

Jak łatwo da się policzyć, skoro w Rzymie Mourinho będzie inkasował 5 milionów, to Tottenham przez najbliższe trzy lata będzie mu musiał płacić aż 10 milionów funtów za sezon, choć portugalski trener już tam nie pracuje.

W dobie pandemii dla brytyjskiego zespołu jest to bardzo duże obciążenie budżetu, a biorąc jeszcze pod uwagę otrzymaną odprawą, trzeba przyznać, iż Jose Mourinho wycisnął ze swojego zwolnienia wszystko, co było możliwe. Ciekawe tylko, jak wygląda jego kontrakt z AS Romą, bowiem Włosi na pewno nie będą mogli pozwolić sobie na takie zapisy, ponieważ ich zasoby są o wiele mniejsze, niż te, którymi dysponuje Tottenham.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Tagi: AS Roma Trener
Powiązane