Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bartosz Białek zerwał więzadła krzyżowe
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Bartosz Białek zerwał więzadła krzyżowe

Reprezentacja Polski Białek
via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News
  • Reprezentacja Polski na pewno pojedzie na Euro 2020 bez Bartosza Białka

  • 19-letni napastnik w trakcie środowego treningu zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie

  • Niemieckie media informują, że koledzy z drużyny zakrywali oczy na widok kontuzji Polaka

Reprezentacja Polski pod koniec maja zbierze się w Opalenicy, gdzie rozpocznie przygotowania do Euro 2020. W grupie powołanych na pewno zabraknie Bartosza Białka, który zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy w VfL Wolfsburg.

19-latek zaliczył 24 występy we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwie bramki. Jednak warto zauważyć, że Białek głównie na boisko wchodzi w ostatnich minutach spotkania. Dobra forma na niemieckich boiskach powodowała, że pojawiały się głosy, o tym, że młody napastnik ma szansę znaleźć się w kadrze na Euro 2020.

Reprezentacja Polski bez Bartosza Białka na Euro 2020

W środę okazało się, że na pewno do tego nie dojdzie. VfL Wolfsburg poinformował, że Białek podczas środowego treningu zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Klub wydał specjalny komunikat.

- Bartosz Białek podczas treningu we wtorek zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Życzymy Bartoszowi szybkiego powrotu do zdrowia - napisano. 19-latka czeka teraz przynajmniej sześć miesięcy przerwy.

Szczegóły całego zajścia wyjawił niemiecki portal SportBuzzer.de. Redakcja informuje, że Polak utknął korkami w murawie, przez co noga ułożyła się w nienaturalny sposób. Po chwili rozległ się głośny krzyk bólu Białka po ośrodku treningowym.

- Niemal wszyscy koledzy od razu ruszyli do 19-latka, a część zasłaniała twarz w szoku - napisał SportBuzzer.de. Na miejscu zjawiły się służby medyczne, zawodnika opatrzono i przewieziono wózkiem golfowym do budynku klubowego.

Dramat kolejnego polskiego piłkarza

Białka przewieziono do kliniki w Wolfsburgu, gdzie przeprowadzono dokładne badania. SportBuzzer.de donosi, że 19-latek jest teraz przygotowywany do niezbędnej operacji, którą ma przejść w najbliższych dniach.

Polski napastnik powinien wrócić do gry pod koniec 2021 roku. Oznacza to, że najprawdopodobniej ominą go mecze w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Jego Wolfsburg na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje trzecie miejsce, które gwarantuje miejsce w fazie grupowej Champions League.

Białek to nie jedyny polski piłkarz, który nie pojedzie na Euro 2020 z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. Z podobnym urazem zmagają się Krystian Bielik, który doznał urazu w styczniu, a także Jacek Góralski, który nie gra od połowy lutego.

Media donoszą, że UEFA w najbliższych dniach ma potwierdzić, że każda reprezentacja będzie mogła zabrać ze sobą 26. zawodników, a nie jak do tej pory 23. Polacy na mistrzostwach Europy zagrają w grupie ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane