Reprezentacja Polski Białek Żródło: via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Bartosz Białek zerwał więzadła krzyżowe

28 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Reprezentacja Polski w połowie maja pozna szeroką kadrę na zbliżające się mistrzostwa Europy. Wiadomo, że zabraknie w niej Bartosza Białka. Młody polski napastnik podczas środowego treningu zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Klub Białka VfL Wolfsburg przekazał, że 19-latka czeka ok. pół roku przerwy od gry.

  • Reprezentacja Polski na pewno pojedzie na Euro 2020 bez Bartosza Białka
  • 19-letni napastnik w trakcie środowego treningu zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie
  • Niemieckie media informują, że koledzy z drużyny zakrywali oczy na widok kontuzji Polaka

Reprezentacja Polski pod koniec maja zbierze się w Opalenicy, gdzie rozpocznie przygotowania do Euro 2020. W grupie powołanych na pewno zabraknie Bartosza Białka, który zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy w VfL Wolfsburg.

19-latek zaliczył 24 występy we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dwie bramki. Jednak warto zauważyć, że Białek głównie na boisko wchodzi w ostatnich minutach spotkania. Dobra forma na niemieckich boiskach powodowała, że pojawiały się głosy, o tym, że młody napastnik ma szansę znaleźć się w kadrze na Euro 2020.

Reprezentacja Polski bez Bartosza Białka na Euro 2020

W środę okazało się, że na pewno do tego nie dojdzie. VfL Wolfsburg poinformował, że Białek podczas środowego treningu zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Klub wydał specjalny komunikat.

- Bartosz Białek podczas treningu we wtorek zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Życzymy Bartoszowi szybkiego powrotu do zdrowia - napisano. 19-latka czeka teraz przynajmniej sześć miesięcy przerwy.

Robert Lewandowski nie dogoni Gerda MülleraRobert Lewandowski nie dogoni Gerda MülleraCzytaj dalej

Szczegóły całego zajścia wyjawił niemiecki portal SportBuzzer.de. Redakcja informuje, że Polak utknął korkami w murawie, przez co noga ułożyła się w nienaturalny sposób. Po chwili rozległ się głośny krzyk bólu Białka po ośrodku treningowym.

- Niemal wszyscy koledzy od razu ruszyli do 19-latka, a część zasłaniała twarz w szoku - napisał SportBuzzer.de. Na miejscu zjawiły się służby medyczne, zawodnika opatrzono i przewieziono wózkiem golfowym do budynku klubowego.

Dramat kolejnego polskiego piłkarza

Białka przewieziono do kliniki w Wolfsburgu, gdzie przeprowadzono dokładne badania. SportBuzzer.de donosi, że 19-latek jest teraz przygotowywany do niezbędnej operacji, którą ma przejść w najbliższych dniach.

Polski napastnik powinien wrócić do gry pod koniec 2021 roku. Oznacza to, że najprawdopodobniej ominą go mecze w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Jego Wolfsburg na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje trzecie miejsce, które gwarantuje miejsce w fazie grupowej Champions League.

Białek to nie jedyny polski piłkarz, który nie pojedzie na Euro 2020 z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. Z podobnym urazem zmagają się Krystian Bielik, który doznał urazu w styczniu, a także Jacek Góralski, który nie gra od połowy lutego.

Media donoszą, że UEFA w najbliższych dniach ma potwierdzić, że każda reprezentacja będzie mogła zabrać ze sobą 26. zawodników, a nie jak do tej pory 23. Polacy na mistrzostwach Europy zagrają w grupie ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł