Swiatsportu.pl > Siatkówka > Będzie nowy trener Polek? Media podają kandydata
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:47

Będzie nowy trener Polek? Media podają kandydata

Projekt bez tytułu - 2021-09-06T182241.563
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska reprezentacja kobiet w siatkówce w najbliższych dniach może zmienić selekcjonera. Coraz więcej mówi się o tym, że z kadrą pożegna się obecny szkoleniowiec Jacek Nawrocki. Media podają, że jest znany jego pierwszy potencjalny następca. Jest nim trener, który w polskiej siatkówce kobiecej wygrał niemal wszystko.

Polska kadra siatkarek po niedawno zakończonych mistrzostwach Europy może przejść małe trzęsienie ziemi. Coraz więcej w mediach mówi się o tym, że już tylko kwestią dni jest rozstanie Jacka Nawrockiego z reprezentacją.

Polka będzie miała nowego trenera siatkarek?

Coraz częściej 56-letni trener jest łączony z objęciem Grupy Azoty Chemik Police. To oznacza, że jeżeli podejmie pracę w klubie, będzie musiał zrezygnować z reprezentacji, ponieważ Polski Związek Piłki Siatkowej nie zgodzi się na łączenie posad przez szkoleniowca.

Te doniesienia powodują, że pojawiły się doniesienia o potencjalnych następcach Nawrockiego na stanowisku trenera Biało-Czerwonych. Portal voleyballmagazin.com wskazał już nawet najpoważniejszego kandydata.

Zdaniem serwisu reprezentację Polski miałby objąć Turek Ferhat Akbas. 35-latek może pochwalić się już ogromnym doświadczeniem. Swoją pracę rozpoczął w wieku 18 lat, jako statystyk. Później był asystentem w klubach z Chin i Turcji, a później także w kadrze swojego kraju, oraz reprezentacji Japonii.

Jest kandydat do objęcia Biało-Czerwonych

Samodzielnie swój pierwszy zespół objął w 2015 roku, kiedy to rozpoczął pracę jako pierwszy szkoleniowiec reprezentacji Turcji. Później prowadził CSM Bukareszt, a w latach 2019-2021 był szkoleniowcem Chemika Police.

Nad Wisłą Akbas wygrał niemal wszystko, co było do wygrania. Zespół z Polic poprowadził do dwóch tytułów mistrza Polski (2020, 2021), do tego na koncie ma dwa Puchary Polski (2020, 2021) i Superpuchar Polski (2019).

Na razie jeszcze nie przesądziła się przyszłość trenera Nawrockiego. 56-latek prowadzi reprezentację Polski od 2015 roku i od razu z kadrą sięgnął po srebro igrzysk europejskich. W ostatnich latach jednak jego podopieczne nie potrafią się załapać do strefy medalowej.

Biało-Czerwone w ostatnich latach zajmowały m.in. czwarte miejsce na mistrzostwach Europy w 2019 roku, do tego dołożyły piątą lokatę w tym roku. Do tego ważny w kontekście wyboru nowego selekcjonera będą jesienne wybory na fotel prezesa PZPS. Po nich najprawdopodobniej poznamy nowego selekcjonera polskiej kadry.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane