Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Błaszczykowski gorzko o pożegnaniu z kadrą. "Nie wiem czy jest sens"
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:46

Błaszczykowski gorzko o pożegnaniu z kadrą. "Nie wiem czy jest sens"

Projekt bez tytułu - 2021-08-30T161716.813
Beata Zawadzka/East News

Jakub Błaszczykowski niemal równo dwa lata temu rozegrał swój ostatni mecz w reprezentacji Polski. Blisko 36-letni skrzydłowy po niedzielnym meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa był gościem programu "Liga + Extra" i odpowiadał na pytania dziennikarzy. W pewnym momencie nie wytrzymał i gorzko skwitował swoje pożegnanie z kadrą.

Jakub Błaszczykowski był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski przez ponad trzynaście lat. Swój ostatni mecz w barwach narodowych rozegrał niemal równo dwa lata temu. 9 września 2019 roku zagrał niemal 20 minut w meczu eliminacji Euro 2020 z Austrią (0:0).

Jakub Błaszczykowski o pożegnalnym meczu w reprezentacji

Od tamtego czasu piłkarz Wisły Kraków częściej niż na boisku pojawiał się w gabinetach lekarskich z kolejnymi urazami. W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 rozegrał w sumie 38 spotkań, ale w minionych rozgrywkach nie uzbierał nawet 500 minut.

Nie może zatem dziwić, że 35-latek nie był brany pod uwagę przy wysyłaniu powołań do reprezentacji. Błaszczykowski w niedzielę po meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa (1:0) był gościem programu "Liga+ Extra", gdzie w pewnym momencie poruszono kwestię jego występów w kadrze.

Były kapitan polskiej kadry nie miał okazji rozegrać pożegnalnego spotkania w barwach narodowych. PZPN takie mecze organizował m.in. dla Artura Boruca, Łukasza Piszczka, a w październiku zorganizuje dla Łukasza Fabiańskiego. Dziennikarze zapytali skrzydłowego Wisły Kraków o jego opinie na ten temat.

- Z tego co wiem, to przy poprzednim selekcjonerze moje wszystkie mecze były pożegnalne, bo dostawałem je za zasługi. Nie wiem czy jest sens rozgrywać siódmy mecz pożegnalny - powiedział gorzko zawodnik.

Kulesza nie wyklucza pożegnalnego meczu dla Błaszczykowskiego

Tym samym wbił szpilkę kibicom i ekspertom, którzy uważali, że otrzymuje on powołania do kadry tylko dzięki rodzinnym związkom z selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem, który prywatnie jest wujkiem piłkarza.

Drugim gościem programu był nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, który nie wykluczył, że w przyszłości Błaszczykowski będzie miał szansę rozegrania pożegnalnego spotkania w reprezentacji. Wydaje się, że wszystko będzie zależało od samego zawodnika.

- Kuba nadal jest piłkarzem Wisły. Wykonam do niego telefon i zapytam, co o tym myśli - powiedział Kulesza. Błaszczykowski przez 13 lat rozegrał w reprezentacji 108 spotkań i pod tym względem ustępuje jedynie Robertowi Lewandowskiemu, który ma na koncie 122 występy w barwach narodowych.

Błaszczykowski całe spotkanie z Legią Warszawa przesiedział na ławce rezerwowych. W tym sezonie zaliczył jedynie dwa występy w Ekstraklasie, odpowiednio w czwartej kolejce ze Stalą Mielec, a także w piątej, z Górnikiem Łęczna.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane