Swiatsportu.pl
Ilija Jurković

Piotr Piotrowicz/Twitter.com

Były reprezentant Szwecji został skazany na 11 lat więzienia

15 Lipca 2021

(Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2021)

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

IIija Jurković mógł zostać gwiazdą szwedzkiej piłki. Swego czasu był on młodzieżowym reprezentantem kraju, ale jego życie skręciło w niewłaściwym kierunku. Kiedy zawodnik skończył z piłką nożną, uwikłał się w handel narkotykami, a nawet zlecił i sam dokonał zabójstwa. Teraz za swoje czyny został skazany na 11 lat więzienia.

  • IIija Jurković został skazany na 11 lat więzienia

  • Były młodzieżowy reprezentant Szwecji został ukarany za przestępstwa

  • Szwed miał zlecić i dokonać zabójstwa i odpowiadać za handel narkotykami, a to nie wszystko

Losy niedoszłych gwiazd piłki nożnej wielokrotnie są mroczne lub zadziwiające. Niestety IIija Jurković zalicza się do tego grona tych pierwszych, bo gdy nie udało mu się zostać piłkarzem, to Szwed postanowił zostać przestępcą.

Były młodzieżowy reprezentant Szwecji został skazany na 11 lat za dokonanie i zlecenie zabójstwa, handel narkotykami, rozboje oraz pranie brudnych pieniędzy.

Mateusz Borek i Dariusz Szpakowski

Mateusz Borek zaapelował do Dariusza Szpakowskiego - „To już w ogóle głupie”

CZYTAJ DALEJ

To on miał zbawić szwedzki futbol

Zlatan Ibrahimović mimo już słusznego wieku jak na piłkarza, wciąż gra na najwyższym poziomie. Mimo to od kilku lat w Szwecji zastanawiano się, kto może zostać jego następcą. Niegdyś oprócz Alexandera Isaka za takiego zawodnika uważano IIiję Jurkovicia.

Do 17 roku życia Szwed zbierał piłkarskie szlify w AIK-u Solna, a następnie trafił do Vasalunds IF, gdzie zakończył swoją przygodę z futbolem w 2017 roku. Niestety, ale młody piłkarz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, co sprowadziło go na złą drogę.

- Gdybym miał zbiórkę na mecz o ósmej rano, i tak byłbym poza domem do trzeciej w nocy z chłopakami. Spałem trzy godziny, a potem grałem w piłkę - wspomniał swego czasu.

Jurković w czacie rehabilitacji zaczął spędzać więcej czasu z kolegami z dzieciństwa, którzy dla niego nie byli dla niego najlepszym towarzystwem.

Były reprezentant Szwecji skazany na 11 lat więzienia

Towarzystwo kolegów sprawiło, że IIija Jurković został przywódcą grupy przestępczej. O historii Szweda pisał kilkukrotnie dziennik „Aftonbladet”, który uważnie śledził jego sytuację od momentu zatrzymania w 2020 roku. 

Wówczas Jurković przebywał w areszcie i został oskarżony o między innymi zlecenie i dokonanie zabójstwa, handel narkotykami, rozboje czy pranie brudnych pieniędzy.

Śledczy długo gromadzili odpowiednie materiały, aby udowodnić winę oskarżonego. Po wielu miesiącach 14 lipca 2011 roku 24-latek usłyszał wyrok, którym jest kara 11 lat pozbawienia wolności. Sam zainteresowany jednak nie uważa się za groźnego przestępcą.

- Czytałem w „Expressen”, że umieszczono mnie na liście najgroźniejszych przywódców szwedzkich gangów. Myślę jednak, że to przesada - powiedział Szwed na łamach "Aftonbladet”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Angielscy piłkarze nie potrafili pogodzić się z porażką. Haniebne zachowanie na oczach kamer, wstyd

  • Przyszłość Leo Messiego wyjaśniona, piłkarz zaskoczył wszystkich. Rezygnuje z fortuny, by podpisać kontrakt

  • Media nie mają wątpliwości, Bayern wybrał następcę Roberta Lewandowskiego. Transfer Polaka do Realu faktem?