Swiatsportu.pl
EN 01486400 0362

INPHO/Morgan Treacy via www.imago-images.de/Imago Sport and News

Chińczycy ogłosili się zwycięzcami igrzysk. Sami ułożyli sobie tabelę medalową

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie w Tokio zakończyły się już kilka dni temu, jednak rywalizacja najlepszych zawodników świata wciąż wzbudza wielkie emocje. Świat obiegła wiadomość o szokującym zachowaniu Chińczyków, którzy postanowili obwołać się zwycięzcami klasyfikacji medalowej, choć faktycznie zajęli drugie miejsce za Amerykanami. W Chinach stworzono jednak własną tabelę medalową, którą uważa się za oficjalną. 

  • Chińczycy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio zajęli drugie miejsce w tabeli medalowej za plecami zawodników z USA

  • Takiego stanu rzeczy nie zaakceptowały Komunistyczna Partia Chin i państwowa telewizja CCTV

  • Chińczycy przygotowali swoją wersję tabeli medalowej, w której to oni zostali zwycięzcami

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio najwięcej medali wywalczyli reprezentanci USA. Z takim wynikiem nie mogą pogodzić się jednak Chińczycy. Stworzyli oni własną tabelę medalową i obwołali się zwycięzcami IO w Tokio.

Projekt bez tytułu - 2021-08-17T130401.050

Dramat ojca Nicoli Zalewskiego. "Mam najcięższą formę raka"

CZYTAJ DALEJ

Kuriozalne działania Chińczyków. Obwołali się zwycięzcami igrzysk

Igrzyska olimpijskie w Tokio zakończyły się już ponad tydzień temu, jednak nadal są miejsca na świecie, gdzie rywalizacja wzbudza wielkie emocje. Tak jest zdecydowanie w Chinach. Kraj ten zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, jednak jest to wynik niewystarczający dla rządzących.

Na japońskich arenach najlepsi okazali się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych. Reprezentanci USA zdobyli łącznie 113 medali (39 złotych, 41 srebrnych i 33 brązowe). Chińczycy wywalczyli natomiast 89 krążków (39 złotych, 32 srebrne i 18 brązowych). Trzecie miejsce zajęli Japończycy z dorobkiem 58 medali (27 złotych, 14 srebrnych i 18 brązowych).

Zarządzana przez Komunistyczną Partię Chin państwowa telewizja CCTV przedstawiła jednak własną wersję tabeli medalową, z której wynika, że to właśnie reprezentanci Chin zdobyli w Tokio najwięcej medali. Stało się tak, gdyż Chińczycy do swoich wyników doliczyli także medale zdobyte przez Hongkong, Tajwan oraz Makau.

To szokujące zachowanie, gdyż Tajwan chce być niepodległym państwem. Hongkong i Makau natomiast to specjalne regiony administracyjne Chińskiej Republiki Ludowej. Zarówno Hongkong, Tajwan, jak i Makau uważane są przez MKOl za oddzielne komitety olimpijskie. Chińczycy zignorowali zupełnie ten fakt. 

Według przygotowanej przez nich tabeli reprezentanci Chin zdobyli o dwa złote medale, niż faktycznie miało to miejsce. Doliczyli sobie także pięć srebrnych krążków i dziewięć brązowych. Według ich wersji dorobek Chińczyków wygląda następująco: 41 złotych medali, 37 srebrnych i 28 brązowych. 

Chińczycy "odebrali" medale innym reprezentacjom

Warto również dodać, że Chińczycy uszczuplili dorobek medalowy Stanów Zjednoczonych. W prezentowanej przez państwową telewizję tabeli zawodnicy USA mają o jeden złoty i dwa srebrne medale mniej. Japończykom odjęto natomiast jeden brązowy krążek. 

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Vital Heynen odsłonił karty przed mistrzostwami Europy. Znamy powołania na zgrupowanie w Spale

  • Piłkarze zabawiali się na stadionie z siedmioma kobietami, przyłapały ich kamery. Sprawę bada policja

  • Kibole Legii Warszawa napadli na bezbronną rodzinę. Pobili nawet 13-latka, natychmiastowa akcja policji