Swiatsportu.pl
Christian Eriksen

MARCO BERTORELLO/AFP/East News

Christian Eriksen ma wrócić do futbolu jeszcze w tym sezonie

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Sensacyjne wręcz doniesienia przekazują włoskie media. Christian Eriksen pojawił się w środę w ośrodku treningowym Interu Mediolan i z relacji "Corriere dello Sport" wynika, że Duńczyk, który miał atak serca w trakcie Euro 2020, zapowiedział swój powrót. Do tego ma dojść już w trakcie zbliżającego się sezonu, a na dodatek pomocnik ponownie ma bronić barw Interu Mediolan.

  • Christian Eriksen miał zapowiedzieć swój powrót do piłki nożnej

  • Duńczyk pojawił się w ośrodku treningowym Interu Mediolan

  • Piłkarzowi groziło ryzyko zakazu gry we Włoszech ze względu na zamontowanie kardiowertera-defibrylatora

  • Jak się okazuje, 29-latek ma mieć usunięte wspomniane urządzenie

O tym, że Christian Eriksen wróci do futbolu, mówiło się już od kilku tygodni. Te informacje wydają się mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Włoskie media podają, że piłkarz poinformował swoich, iż w ciągu 4-5 miesięcy będzie gotowy do gry.

Sam powrót z perspektywy czasu, kiedy emocje po dramatycznych obrazkach z Euro 2020 opadły, nie wydaje się niespodzianką. Szokujący jest za to fakt, że pomocnik ma mieć usunięty kardiowerter-defibrylator, co umożliwi mu ponowną grę na włoskich boiskach.

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski nie wystartuje już na kolejnych igrzyskach olimpijskich

CZYTAJ DALEJ

Christian Eriksen ma wrócić do gry za 4-5 miesięcy

Włoski dziennik "Corriere dello Sport" dokładnie podaje słowa, jakie miały paść z ust Christiana Eriksena.

- Wszystko poszło pomyślnie. To dla mnie dobra informacja. Za cztery do pięciu miesięcy wrócę do gry - można przeczytać ma łamach gazety.

Aby móc ponownie zagrać dla Interu Mediolan, 29-letni Duńczyk będzie musiał usunąć urządzenie, które mu zamontowano po ataku serca w trakcie Euro 2020. Przepisy we Włoszech zabraniają bowiem kontynuowania kariery piłkarzom, kiedy ci mają wszczepione tego typu defibrylatory (więcej na ten temat tutaj).

Zatem jeśli pomocnik faktycznie ma ponownie przywdziać barwy "Nerazzurrich" to będzie zmuszony pozbyć się kardiowertera-defibrylatora, ale to ta decyzja zostanie podjęta oczywiście przez lekarzy. Jeśli to by się nie powiodło, to Eriksen mógłby grać dalej, ale po prostu w innym kraju, niż Włochy, który dopuszcza taką możliwość.

Inter Mediolan wydał oświadczenie o zdrowiu Duńczyka

Mistrzowie Włoch poinformowali, że Chrsitian Eriksen ma się coraz lepiej, a jego rekonwalescencja odbywa się pod czujnym okiem duńskich lekarzy.

- Eriksen radzi sobie dobrze i jest w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Teraz będzie przechodził przez program rekonwalescencji zaproponowany przez duńskich lekarzy w Kopenhadze, którzy będą również koordynować obserwację kliniczną. Personel medyczny Interu będzie oczywiście na bieżąco informowany o postępach – napisał klub w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że Christian Eriksen upadł na murawę w pierwszej połowie meczu grupowego Dania - Finlandia na Euro 2020 (więcej tutaj). Pomocnik przez kilka minut był reanimowany. Po odzyskaniu przytomności został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, iż miał atak serca. Później lekarze postanowili o wszczepieniu u 29-latka kardiowertera-defibrylatora.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: