Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Christian Eriksen poznał decyzję ws. swojej dalszej gry we Włoszech
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:54

Christian Eriksen poznał decyzję ws. swojej dalszej gry we Włoszech

Christian Eriksen
commons.wikimedia.org/Dmitrij Nejmyrok/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/zmiana rozmiaru

Christian Eriksen w trakcie Euro 2020 przeżył prawdziwy dramat. Piłkarz upadł na murawę w trakcie pierwszej połowy meczu grupowego z Finlandią. U pomocnika doszło do zatrzymania akcji serca. W szpitalu Duńczyk przeszedł zabieg, w trakcie którego zamontowano mu kardiowerter-defibrylator serca. Teraz gracz Interu Mediolan dowidział się, czy będzie mógł grać w Serie A.

  • Włoscy lekarze podjęli co do dalszej gry Christiana Eriksena w Interze Mediolan

  • Okazuje się, że włoskie prawo jest bezwzględne dla tego typu przypadków

  • Jeśli Duńczyk zamierza kontynuować karierę, to będzie musiał to robić poza Półwyspem Apenińskim

Najbardziej dramatycznym momentem Euro 2020 była utrata przytomności Christiana Eriksena w meczu grupowym Danii z Finlandią (więcej tutaj). Wszystkim niewiarygodnie dłużyły się minuty, kiedy nie było wiadomo, co dalej z pomocnikiem.

Na szczęście piłkarz wyszedł z tego cało, a w szpitalu wszczepiono mu kardiowerter-defibrylator serca. Do dziś nie wiadomo było, czy Eriksen jeszcze kiedyś zagra, ale dowiedzieliśmy się, że 29-latek na pewno nie będzie mógł kontynuować kariery w Interze Mediolan i Serie A.

Inter Mediolan przekazał wieści ws. dalszej kariery Christiana Eriksena

Włoski klub opublikował raport finansowy za sezon 2020/21. Jednym z zagadnień poruszonym w dokumencie była przyszłość Christiana Eriksena. Inter Mediolan przekazał w komunikacie, że Duńczyk niestety już nie przywdzieje koszulki tego klubu.

- W odniesieniu do Eriksena należy zauważyć, że w wyniku poważnego uszczerbku na zdrowiu, do którego doszło podczas Euro 2020, włoskie władze medyczne nie dopuściły zawodnika do gry. Obecnie zawodnik nie spełnia wymaganych we Włoszech kryteriów, aby kontynuował karierę wyczynową. Może wrócić do gry w innych krajach, które dopuszczają wznowienie aktywności w jego wypadku - brzmi treść odnosząca się do 29-letniego pomocnika.

Co ciekawe "Nerazzurri" przekazali również, że otrzymają rekompensatę od UEFA w związku z brakiem możliwości dalszej gry reprezentanta Danii dla tego zespołu. Warto podkreślić, że piłkarz ma ważny kontrakt z Interem aż do czerwca 2024 roku.

Co dalej z jego karierą? Jeśli nie w Serie A, to gdzie Duńczyk może zagrać?

Christiana Eriksena nie zobaczymy już na boiskach Serie A, ale to nie oznacza, że Duńczyk musi zakończyć swoją przygodę z piłką. We Włoszech przepisy odnośnie gry zawodnika, który ma problemy z sercem, są bardzo rygorystyczne, jednak nie wszędzie tak jest.

Najgłośniej mówi się o tym, że 29-latek mógłby wrócić do Holandii, a konkretnie do Ajaxu Amsterdam. Pomocnik bronił już barw tego klubu w latach 2009-2013. Za taką ewentualnością przemawia fakt, że piłkarzem "Godenzonen" jest Daley Blind.

Wszystko dlatego, że Holender również ma wszczepiony kardiowerter-defibrylator serca. Defensor trafił do szpitala w grudniu 2019 roku po meczu z Valencią z powodu zapalenia mięśnia sercowego i wrócił do gry po dwóch miesiącach. Największymi sukcesami Eriksena do tej pory są trzy mistrzostwa, Puchar i Superpuchar Holandii z Ajaxem, mistrzostwo Włoch z Interem Mediolan. Ponad pomocnika trzykrotnie wybierano piłkarzem roku w Danii. Z kadrą 29-latek wystąpił na dwóch mundialach i dwóch mistrzostwach Europy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane