Swiatsportu.pl
Dawid Kubacki

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch drugi w Rasnovie. Kubacki i Żyła także blisko podium

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Dawid Kubacki zaprezentował się najlepiej z polskich skoczków w pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Rasnovie. 30-latek uplasował się na trzeciej pozycji tuż za plecami Halvora Egnera Graneruda i Manuela Fettnera. Wysoko znaleźli się również Kamil S

Dawid Kubacki oddał świetny skok w pierwszej serii piątkowych zawodów w Rasnovie. Kubacki osiągnął 95,5 m i uplasował się na trzecim miejscu ze stratą zaledwie punktu do liderów. Na pierwszym miejscu znaleźli się wspólnie Halvor Egner Granerud i Manuel Fettner. Blisko najlepszej trójki znaleźli się też Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Dawid Kubacki najlepszy z Polaków po pierwszej serii w Rasnovie

Do drugiej serii zawodów w Rasnovie awansowało sześciu Polaków. Odpadł jedynie Paweł Wąsek, który bardzo pechowo zajął 31. miejsce. W drugiej odsłonie piątkowych zawodów skoki mogli oddać natomiast Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jakub Wolny i Andrzej Stękała.

Andrzej Stękała w drugiej swojej próbie w piątkowych zawodach osiągnął odległość 90 m. Niestety nie pozwoliło mu to poprawić swojej pozycji z pierwszej serii. Stękała spadł za plecy Haagena z Austrii i Klimova z Rosji. Po chwili wyprzedzili go kolejni zawodnicy.

Po kilkunastu minutach szansę poprawienia swojego skoku z pierwszej serii dostał Klemens Murańka. 26-latek osiągnął w pierwszej próbie 93 metry. W drugim skoku Murańka skoczył tylko 89,5 m i również nie utrzymał swojej pozycji. 

Kolejnym z Polaków, który pojawił się na rozbiegu, był Jakub Wolny. Niestety bardzo krótka odległość 85,5 m. Stało się jasne, że Jakub Wolny nie utrzyma wysokiej pozycji, którą wywalczył w pierwszej serii.

Kamil Stoch oddał najdłuższy skok konkursu i awansował na podium

Po chwili na belce startowej zasiadł Piotr Żyła. Ulubienic kibiców oddał bardzo długi skok. 96 metrów w rewelacyjnym stylu dało Żyle prowadzenie w konkursie. 

Tuż po skoku Żyły na skoczni pojawił się Kamil Stoch. Lider polskiej kadry i najbardziej utytułowany polski skoczek ostatnich lat pofrunął jeszcze dalej niż jego kolega z reprezentacji. Stoch oddał najdłuższy skok konkursu i lądował na 97,5m. Pewne prowadzenie w konkursie i poprzeczka wysoko zawieszona rywalom.

Stocha z pozycji lidera zepchnął jednak po chwili Ryoyu Kobayashi, który w ostatnich skokach prezentuje wysoką formę. W międzyczasie pojawiła się informacja o dyskwalifikacji Markusa Eisenbichlera. Niemiec skakał z nieregulaminowym kombinezonem.

Występ Polaków w Rasnovie w piątkowych zawodach zakończył Dawid Kubacki. 95 metrów pozwoliło 30-latkowi zająć jedynie czwarte miejsce przed skokami Graneruda i Fettnera. Kubacki spadł za plecy Kamila Stocha, który jak się po chwili okazało, wskoczył na podium po słabszej próbie Manuela Fettnera. Doświadczony Austriak spadł na 8.miejsce.

Po chwili skok oddał Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata uzyskał w drugiej próbie 96,5 m, co wystarczyło mu do utrzymania prowadzenia. Norweg jednak długo nie mógł cieszyć się z wygranej. Kilka minut po zakończeniu zawodów zakomunikowano, że Norweg skakał w nieregulaminowym kombinezonie i został zdyskwalifikowany. Dzięki temu Kamil Stoch przesunął się na drugie miejsce. Awans zanotowali także Dawid Kubacki i Piotr Żyła, którzy zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >