Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Dramat Badosy. Opuszczała kort na wózku inwalidzkim
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:42

Dramat Badosy. Opuszczała kort na wózku inwalidzkim

Projekt bez tytułu - 2021-07-28T141207.125
screen transmisja Eurosport

Igrzyska olimpijskie w Tokio mają swoją kolejną ofiarę. Wielkie problemy z powodu upału miała pogromczyni Igi Świątek Paula Badosa, która skreczowała w drugim secie. Hiszpanka ostatecznie musiała opuścić kort na wózku inwalidzkim. Zawodniczka wycofała się także z turnieju miksta.

  • Igrzyska olimpijskie w Tokio zmagają się z wielką falą upałów

  • Problemy z wysoką temperaturą miała pogromczyni Igi Świątek Paula Badosa

  • Hiszpanka z powodu upału skreczowała w drugim secie i opuszczała kort na wózku inwalidzkim

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczęły się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Od początku zmagań w stolicy Japonii panują upały, a temperatura w ciągu dnia rzadko kiedy schodzi poniżej 30 stopni Celsjusza. Do tego wysokiej temperaturze towarzyszy bardzo duża wilgotność powietrza, co powoduje, że jest niezwykle duszno.

Już pierwszego dnia igrzysk doszło do niebezpiecznej sytuacji. Rosyjska łuczniczka Swietłana Gombojewa zasłabła i upadła po zakończeniu rundy rankingowej. Od razu zajęli się nią specjaliści, ktorzy stwierdzili, że zawodniczka miała udar słoneczny.

Igrzyska olimpijskie: Paula Badosa opuściła kort na wózku inwalidzkim

Na trudne warunki atmosferyczne narzekali także inni sportowcy w tym m.in. siatkarze plażowi, którzy mówili, że nie można się swobodnie poruszać po rozgrzanym piasku. W środę doszło do kolejnego niebezpiecznego incydentu związanego z tropikalnymi temperaturami w stolicy Japonii.

Tym razem ofiarą upałów została hiszpańska tenisistka Paula Badosa. Pogromczyni Igi Świątek w meczu ćwierćfinałowym mierzyła się z Czeszką Marketą Vondrousovą i była wielką nadzieją Hiszpanów na medal olimpijski.

Już początek spotkania pokazał, że w środę Hiszpanka musi się zmagać nie tylko z rywalką, ale także sama z sobą i wysoką temperaturą. Vondrousova bez większych problemów wygrała pierwszego seta 6:3.

Dramat hiszpańskiej tenisistki

Drugiego nie zdążyła nawet rozpocząć. Badosa w przerwie zaczęła rozpaczliwie szukać cienia, a chwilę później pojawili się przy niej medycy. Hiszpance przyłożono lód do karku, który jednocześnie polewano wodą.

Zawodniczka chwilę później wycofała się z rywalizacji i z głową przykrytą ręcznikiem na wózku inwalidzkim opuściła kort. Badosa kilka godzin później miała wystąpić w parze miksta z Pablo Carreno Bustą przeciwko Idze Świątek i Łukaszowi Kubotowi, ale wycofała się także z tej rywalizacji.

Ostatecznie miejsce hiszpańskiej pary zajęli Francuzi Fiona Ferro i Pierre-Hugues Herbert. Biało-Czerwoni, z problemami, ale wygrali 6:3, 7:6 i awansowali do ćwierćfinału. O miejsce w strefie medalowej Świątek z Kubotem zagrają w czwartek, a ich rywalami będą przedstawiciele Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane