Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dublin rezygnuje z organizacji Euro. Polacy mieli tam zagrać dwa mecze

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski w trakcie Euro 2020 ma rozegrać spotkania grupowe w dwóch miastach. W Dublinie "Biało-Czerwoni" mieli zmierzyć się ze Słowacją i Szwecją, a między tymi meczami polecieć do Bilbao, na starcie z Hiszpanią. Jak podają brytyjs

  • Reprezentacja Polski podczas Euro 2020 miała rozegrać dwa spotkania w Dublinie i jedno w Bilbao

  • Jak podaje „The Sun” z organizacji turnieju miało zrezygnować irlandzkie miasto

  • Dla naszej kadry to fatalna wiadomość, ponieważ „Biało-Czerwoni” będą stacjonowali niedaleko stolicy Szmaragdowej Wyspy

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już 11 czerwca zostanie rozegrane pierwsze spotkanie mistrzostw Starego Kontynentu, o ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego. Trzy dni później swój mecz zagra reprezentacja Polski, której przeciwnikiem będzie Słowacja.

Oba zespoły miały spotkać się na stadionie Aviva Stadium w Dublinie, ale jak podaje brytyjski „The Sun”, Irlandczycy mają się wycofać z organizacji mistrzostw Europy. Dla naszej kadry jest to niestety niezbyt dobra wiadomość, ponieważ wybór bazy „Biało-Czerwonych” był podyktowany właśnie lokalizacją i dwoma spotkaniami w stolicy Irlandii.

Złe wieści dla Polaków. Dublin rezygnuje organizacji Euro 2020

Oficjalna komunikat jeszcze nie został przedstawiony, ale dziennikarze „The Sun” są przekonani, że Dublin zrezygnuje z organizacji Euro 2020. Irlandczycy swoją decyzję mają ogłosić w środę. Oznacza to, iż cztery spotkania stracą swojego gospodarza, a połowa z nich to mecze reprezentacji Polski.

To samo źródło podaje, iż organizację wszystkich czterech spotkań mają przejąć Anglicy. Gazeta sugeruje, że doskonałym miejscem na ich rozegranie byłby nowy stadion Tottenhamu Hotspur w Londynie. Miejscowa policja jednak wyklucza taką możliwość, gdyż jest przeciwna organizowania w stolicy dwóch meczów międzypaństwowych w jednym dniu, ponieważ już jedno odbędzie się na Wembley.

Dlatego najprawdopodobniej zmagania zostaną przeniesione do Manchesteru na stadion Manchesteru City. Niestety dla naszej kadry nie jest to tak samo optymalne rozwiązanie, jak to, którym był Dublin.

To nie najlepszy scenariusz dla reprezentacji Polski

Według pierwotnych założeń reprezentacja Polski miała w Dublinie na Aviva Stadium zagrać 14 czerwca ze Słowacją, a 23 czerwca ze Szwecją. Ponadto planowane było rozegranie meczów Szwecji ze Słowacją oraz jednego spotkania 1/8 finału Euro 2020.

Niestety, ale jeśli Dublin faktycznie zrezygnuje z organizacji turnieju, to nie będzie najlepsza wiadomość dla „Biało-Czerwonych”. PZPN wybierał bazę dla naszej kadry, mając na uwadze to, że jej dwa mecze miały odbyć się właśnie w stolicy Szmaragdowej Wyspy.

Jeśli dojdzie do tego, że Anglicy przejmą spotkania z Dublina, wówczas Polacy będą mieli znacznie więcej kilometrów do pokonania. Od hotelu, w którym będzie stacjonowała nasza reprezentacja do Aviva Stadium jest zaledwie 20 kilometrów. Natomiast w przypadku gry w Manchesterze polscy piłkarze będą mieli do pokonania drogę 310 kilometrów i to aż czterokrotnie, licząc dwie podróże w obie strony.

Biorąc pod uwagę, iż w tym roku mistrzostwa Europy będą rozgrywane w różnych zakątkach Starego Kontynentu, każde przebyte kilometry mają znaczenie. Ich minimalizacja jest kluczową kwestią. Miejmy nadzieję, że jeśli dojdzie do rezygnacji Dublina, to faktycznie Polacy zagrają w Manchesterze, który wydaje się zdecydowanie lepszą opcją, niż oddalony od Dublina o 583 kilometry Londyn.

Źródło: The Sun

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?

  • Tragiczna wiadomość. Nie żyje Ryszard Łuczak

  • Tak wygląda córka Adama Małysza. Wyrosła na piękną kobietę

Podobne artykuły

Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski na Euro 2020

Piłka nożna

Hiszpanie szykują "operację Lewandowski". Tak La Furia Roja ma zagrać z Polską

Czytaj więcej >
Euro 2020 Holandia Austria

Piłka nożna

Holandia w 1/8 finału. Pewne zwycięstwo nad Austrią

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski dudek

Piłka nożna

Jerzy Dudek mocno o Paulo Sousie. "Popełnił kardynalny błąd"

Czytaj więcej >
Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski może trafić do słynnego klubu Eredivisie

Czytaj więcej >
Euro 2020 Polska Słowacja piosenki

Piłka nożna

Śpiewnik polskiego kibica. Te utwory zagrzewają Biało-Czerwonych do walki

Czytaj więcej >