Swiatsportu.pl
EN 01389169 0053

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dziennikarze Polsatu mocno skrytykowali Wilfredo Leona. "Niedopuszczalne zaniechanie"

3 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Wilfredo Leon został mocno skrytykowany przez dziennikarzy Polsatu za swoje zachowanie w meczu z Portugalią na otwarcie mistrzostw Europy 2021. Komentatorom nie spodobała się decyzja przyjmującego z jednej z akcji z początku trzeciego seta. Jego zachowanie określili jako “niedopuszczalne”.

  • Polscy siatkarze pokonali wczoraj Portugalię w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy

  • W trakcie spotkania komentatorzy Polsatu mocno skrytykowali zachowanie Wilfredo Leona

  • Zdaniem Tomasza Swędrowskiego i Wojciecha Drzyzgi przyjmujący na początku trzeciego seta zachował się w prostej akcji bardzo źle

Wilfredo Leon znalazł się na celowniku komentatorów Polsatu podczas czwartkowego meczu ME 2021 z Portugalią. Relacjonujący spotkanie Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga mieli zastrzeżenia do gry przyjmującego na początku trzeciego seta. 

Projekt bez tytułu (91)

Tak wygląda sytuacja w grupie polskich siatkarzy po meczu z Portugalią

CZYTAJ DALEJ

Siatkarze zaczynają ME od zwycięstwa

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn w czwartek rozpoczęła zmagania w mistrzostwach Europy 2021. Polacy w pierwszym swoim meczu zmierzyli się w Krakowie z Portugalią. Choć nasza drużyna była zdecydowanym faworytem, nie obyło się bez problemów.

Polacy pewnie wygrali pierwszego seta 25:16 i wydawało się, że szybko zakończą to spotkanie. W drugiej partii pojawiła się jednak dekoncentracja, którą wykorzystali siatkarze Portugalii. Doprowadzili oni do remisu 1:1 w setach.

Kolejne partie należały już do Polaków, którzy odzyskali rytm i zwyciężyli 3:1 (więcej TUTAJ). W trakcie meczu pojawiły się jednak sytuacje, które zdaniem ekspertów nie powinny mieć miejsca. Komentatorzy Polsatu mocno skrytykowali w pewnym momencie Wilfredo Leona, który ich zdaniem podjął złą decyzję.

Wilfredo Leon skrytykowany przez komentatorów Polsatu

Chodzi o sytuację z początku trzeciego seta. W jednym z ataków zdaniem Wojciecha Drzyzgi i Tomasza Swędrowskiego Leon powinien zachować się inaczej. 

- On powinien atakować to od razu z przechodzącej piłki. Wybrał inne rozwiązanie, ale to jest gracz predestynowany, żeby kończyć takie akcje. Gwoździka wbić dla dobrego samopoczucia - stwierdzili komentatorzy Polsatu.

- Ja tego nie rozumiem, sorry. Dla mnie to jest niedopuszczalne zaniechanie, na pustej siatce, bez kontrbloku. Łatwiej nie będzie! - stwierdził Wojciech Drzyzga. 

Najważniejsze jednak, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej reprezentacji. Wygrana nad Portugalią dała Polakom prowadzenie w grupie A ME 2021 (więcej TUTAJ). W sobotę nasi siatkarze zagrają przeciwko Serbii. 

Źródło: WP SportoweFakty

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: