Swiatsportu.pl
Piotr MoleckiEast News (4)

Piotr Molecki/East News

Emocjonalny wpis Łukasza Fabiańskiego

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Łukasz Fabiański w niedzielę ogłosił, że po piętnastu latach kończy karierę w reprezentacji Polski. W poniedziałek 36-latek postanowił zwrócić się do kibiców “Biało-Czerwonych”. Fabiański we wzruszających słowach podziękował fanom za wsparcie, którego ci udzielili mu przez lata występów w narodowych barwach.

  • W niedzielę Łukasz Fabiański ogłosił przy pomocy PZPN, że zakończył reprezentacyjną karierę

  • W poniedziałek piłkarz postanowił już osobiście zwrócić się do kibiców "Biało-Czerwonych"

  • Fabiański zamieścił w mediach społecznościowych wzruszające zdjęcie w koszulce reprezentacji i podziękował fanom

Łukasz Fabiański w niedzielę zakończył oficjalnie reprezentacyjną karierę. Bramkarz zdecydował się opublikować w mediach społecznościowych specjalny post, w którym zwrócił się do kibiców. 36-latek pięknie podziękował i za wsparcie i doping.

MARCIN GADOMSKIAGENCJA SEEast News

Znany klub zgłasza się po Kamila Grosickiego

CZYTAJ DALEJ

Łukasz Fabiański podziękował polskim kibicom

W niedzielę wszystkich kibiców w Polsce zaskoczyła informacja, którą podał Polski Związek Piłki Nożnej. Pojawił się oficjalny komunikat, z którego dowiedzieliśmy się, że Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę (więcej TUTAJ). 36-latek chce się skupić teraz na grze w klubie.

- Zawsze świetnie czułem się w drużynie narodowej. Zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i w reprezentacji seniorów. Za każdym razem starałem się dawać drużynie narodowej tyle, ile tylko mogłem, poświęcać całe serce. Uważam, że teraz nadszedł najlepszy moment, aby pożegnać się z reprezentacją - przekazał Fabiański za pośrednictwem związku.

W poniedziałek piłkarz postanowił już osobiście, bezpośrednio zwrócić się do kibiców. Łukasz Fabiański opublikował na Instagramie emocjonalny wpis, w którym podziękował m.in. właśnie kibicom, którzy przez piętnaście lat jego występów w reprezentacji Polski, okazali mu wielkie wsparcie. 

- Reprezentowanie własnego kraju to spełnienie moich najskrytszych marzeń. Przez ten czas przeżyłem wiele niesamowitych momentów. Śpiewanie hymnu przed meczem i burza emocji z tym związana to jest coś, czego się nie zapomina. 15 lat z reprezentacją dało mi możliwość pracy z wieloma niesamowitymi piłkarzami, trenerami czy też ludźmi z zaplecza technicznego - rozpoczął swój wpis Fabiański.

- Tak, otoczka związana z reprezentacją jest całkowicie unikatowa. Dziękuje wam, Kibice, za wsparcie, bo to dla Was dawałem z siebie wszystko by godnie reprezentować Polskę. Wielkie dzięki. I do zobaczenia - zakończył 36-latek.

Łukasz Fabiański kończy karierę reprezentacyjną

Łukasz Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski w 2006 roku. W koszulce z orłem na piersi od tego momentu wystąpił 56 razy. Do 36-latka należy rekord reprezentacji Polski pod względem czystych kont. Fabiański aż 26 razy nie dał się pokonać rywalom, gdy strzegł dostępu do naszej bramki.

Zawodnik West Hamu United pojechał z polską kadrą na pięć wielkich imprez. Wziął udział w mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku, a także w Euro 2008, 2016 i 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: