Swiatsportu.pl
FAME MMA 12 Kamila Wybrańczyk Anna Andrzejewska

screen youtube.com/FAME MMA

FAME MMA 12: Wielkie kontrowersje w starciu pań. Wybrańczyk przegrała z Andrzejewską

20 Listopada 2021

Autor tekstu:

Redakcja Świat Sportu

Udostępnij:

FAME MMA 12. Po raz kolejny w oktagonie federacji stanęła partnerka Artura Szpilki Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk. Jej rywalką tym razem była znana trenerka fitness i kulturystka Anna Andrzejewska. Po emocjonującej walce sędziowie przyznali zwycięstwo Andrzejewskiej. Wybrańczyk jeszcze w oktagonie dała znać, że nie zgadza się z decyzją.

FAME MMA 12: Pierwsza walka kobiet na gali. Zmierzyły się ze sobą Anna IFBB Pro Andrzejewska i narzeczona Artura Szpilki - Kamila “Kamiszka” Wybrańczyk. Andrzejewska ma przewagę warunków fizycznych. Jest wyższa i cięższa. Widzowie natomiast typowali na “Kamiszkę”. Sędzią tego pojedynku Piotr Jarosz. Druga walka Anny w Fame MMA, trzecia Kamili.

FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

CZYTAJ DALEJ

FAME MMA 12: Kontrowersje w walce pań

Pierwsza runda rozpoczęła się bardzo spokojnie. Obie panie wyczuwają się z dystansu. Kamila zdecydowanie lepiej czuje się w parterze. Widać natomiast wielką siłę w uderzeniach Anny. Klincz pod siatką, Kamila czeka aż sędzia przeniesie walkę do środka. Akcję rozrywa Kamila krótkim uderzeniem.

“Kamiszka” trafia mocnym prawym, Andrzejewska odpowiada tym samym. Kamila jest szybsza w wymianach. Andrzejewska za to trafia potężnym lewym, ale nie robi to wrażenia na przeciwniczce. Anna zahamowała presję wywoływaną przez Kamilę Wybrańczyk. Pierwsza runda kończy się spokojnie. Lewe oko Anny Andrzejewskiej przybiera fioletowy kolor.

Druga runda rozpoczyna się również spokojnie. Andrzejewska uderza potężnym prawym. “Kamiszka” mocno oszołomiona porusza się na wstecznym biegu. Nie wygląda to jak dobry plan dla Wybrańczyk. Anna Andrzejewska bije mocno i skutecznie. Siła jej uderzeń jest potężna, dobrze też kontroluje dystans. “Kamiszka” chce się zemścić, ale Andrzejewska uderza potężnym lewym w kontrze.

Zaciśnięte zęby i do przodu to taktyka Kamili Wybrańczyk. Jej garda znajduje się coraz niżej. Wszyscy czekają na parter. Bardzo rozważnie walczy Anna Andrzejewska, świetnie rozgrywa ten pojedynek. Kamila trafia na nos, ale zbiera dwie odpowiedzi w kontrze. Anna uspokoiła ten pojedynek i świetnie bije w odpowiedzi. Kamila się cofnęła. Druga runda powinno iść na konto Anny Andrzejewskiej.

Wybrańczyk nie zgadza się z decyzją sędziów

Jeżeli “Kamiszka” nie zmieni taktyki możemy spodziewać się pierwszego nokautu na gali Fame MMA 12. Jest dreszczyk emocji, czy Kamila będzie w stanie coś zmienić. Zaczynamy ostatnie trzy minuty. Andrzejewska rusza z potężnymi uderzeniami. Doskonale bije z kontry. “Kamiszka” zdecydowanie osłabiona. Kamila Wybrańczyk ani razu nie próbowała wejść w nogi. Dziwi to wszystkich łącznie z nią samą.

Anna Andrzejewska boksersko układa sobie ten pojedynek. W walce zdecydowanie spadło tempo. Pojedyncze bomby ze strony Andrzejewskiej. Sędzia pośpiesza obie zawodniczki. Anna skraca dystans i bije potężnym lewym. Do końca walki 30 sekund, rusza “Kamiszka” do przodu.

Na sam koniec obie wymieniają kilka uderzeń, lewy na prawy, krótki klincz. Anna Andrzejewska zmęczona na koniec walki. “Kamiszka” niezwykle opuchnięta. Mina Artura Szpilki mówi wiele. Wygląda na smutnego i zrezygnowanego. Kto wygrał pierwszą walkę kobiet na gali Fame MMA 12?

Sędzia Piotr Jarosz zaprasza obie bohaterki na środek oktagonu. Sędziowie punktowali walkę: 30:27, 29:28, 29:28. Jednogłośną zwyciężczynią walki zostaje Anna IFBB Pro Andrzejewska. Kamila Wybrańczyk nie zgadza się z werdyktem sędziów. Wzruszona Anna siada na podłodze. Gratulacje dla zwyciężczyni.

Relacja: Albert Długoszewski

FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kapitalny popis Kamila Stocha w kwalifikacjach. Zdeklasował rywali, niebotyczna odległość i zwycięstwo

  • Skandaliczna pomyłka dziennikarzy. Nazwali Roberta Lewandowskiego Niemcem, wstyd na skalę światową

  • Kamil Stoch bronił honoru Polaków. Słabiutkie skoki pozostałych kadrowiczów w Niżnym Tagile

 

Redakcja Świat SportuAutor

Redakcja Świat Sportu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

FAME MMA 12 Piotr "Bestia" Piechowiak Krzysztof Radzikowski

Sporty walki

FAME MMA 12: "Bestia" zmiażdżył Radzikowskiego

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Krystian “Krycha” Wilczak  Maciej “Szewcu” Szewczy

Sporty walki

FAME MMA 12: Niesamowita walka "Krychy" i "Szewcu". Musieli decydować sędziowie

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Patryk "Ryba" Karaś Kornel "Koro" Regel

Sporty walki

FAME MMA 12. "Koro" pokonał "Rybę" po fenomenalnej walce

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Kaczmarski Wieliczko

Sporty walki

FAME MMA 12. Wieliczko rozprawił się z Kaczmarskim. "Dragon" tłem dla "Pitbulla"

Czytaj więcej >
Polsat KSW Viaplay

Sporty walki

Polsat nie pokaże więcej KSW. Rewolucja w MMA

Czytaj więcej >
FAME MMA 12 Gdzie oglądać transmisja na żywo stream online

Sporty walki

FAME MMA 12: Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, PPV

Czytaj więcej >