Swiatsportu.pl
FAME MMA 12 Wiewiór Polak

twitter.com/Garczuu/status/1462183131902001154

FAME MMA 12: "Wiewiór" nowym mistrzem! "Polak" nie obronił pasa

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Redakcja Świat Sportu

Udostępnij:

FAME MMA 12. W kolejnej walce w oktagonie zmierzyli się Adrian "Polak" Polański i Maksymilian “Wiewiór" Wiewiórka, którzy walczyli o pas kategorii półśredniej. Po niesamowitej walce nowym mistrzem FAME MMA został "Wiewiór".

FAME MMA 12: Walka mistrzowska o pas wagi półśredniej. Stoczyli ją Adrian “Polak” Polański jako urzędujący mistrz i Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka. Jest to pierwsza obrona “Polaka”. Faworytem bukmacherów jest pretendent. “Polak” jest na fali czterech wygranych z rzędu. Wielu twierdzi, że to największe wyzwanie w karierze Adriana. “Wiewiór” jest znany z fantastycznego parteru. Obaj panowie lubią się poza kamerami, rozmawiają i dyskutują.

FAME MMA 12:

“Polak” wyszedł niezwykle naładowany do walki. “Wiewiór” jest wyższy, natomiast “Polak” jest odrobinę cięższy.

Rozpoczyna się mistrzowska batalia. Mistrz uderza lowkickiem, a “Wiewiór” odpowiada prostymi. Rozpoczyna się cepeliada. Maksymilian trafił “Polaka” i udanie sprowadza go do parteru. Pytanie brzmi czy ten cios “Wiewióra” naruszył “Polaka?. Wiewiórka walczy o kontrolę, ale “Polak” jest silny i nie daje się tak łatwo.

Mistrz inteligentnie się broni z dołu. Konsekwentnie pracuje z pleców. Walka podnosi się do stójki, mistrz przeszedł pierwszy test. “Polak” próbuje obalenia, ale bezskutecznie. Obaj lądują na macie. Jednak to “Wiewiór” jest z góry. Sekwencja kończy się krótkim ground and pound. “Polak” nie daje sobie zrobić krzywdy walcząc z parteru.

Obaj zawodnicy już zmęczeni, bardzo intensywna pierwsza runda dała im się we znaki. Wszyscy liczymy na to, że tempo pojedynku nie spadnie. Obaj zaczynają bardzo spokojnie. “Wiewiór” goni mistrza po oktagonie. “Polak” szuka klinczu i sprowadzenia do parteru. Jednak to Maksymilian kładzie go na matę.

“Wiewiór” szuka kontroli, ale “Polak” dobrze i mądrze się broni z pleców. Sędzia pogania Wiewiórkę do akcji. Mało akcji w parterze. Taktyczne i spokojne wręcz analityczne podejście w wykonaniu “Wiewióra”. Walczy on w bardzo wyważony sposób i zdobywa dosiad. Runda powinna pójść na konto pretendenta.

Oba narożniki ciężko pracują nad swoimi zawodnikami. Zmęczeni, ale waleczni wojownicy szukają kolejnych oddechów. Rozpoczyna się ostatnia odsłona mistrzowskiego pojedynku na gali Fame MMA 12. Toczy się walka cios za cios. Zawodnicy znaleźli się w klinczu. “Wiewiór” szuka kolejnego obalenia. W końcu mu się to udaje i znowu znajduje się na górze. Rozciąga on Adriana “Polaka”. Pretendent szuka kolejnych uderzeń na twarz. “Wiewiór” dąży do trójkąta rękoma. Tempo walki zdecydowanie spadło. Ostatnie 10 sekund mistrzowskiej walki. Wszystko wskazuje na to, że “Wiewiór” został nowym mistrzem Fame MMA.

Świetna walka w wykonaniu Maksymiliana “Wiewióra” Wiewiórki. Uśmiech na jego twarzy mówi wszystko, Polański z kolei nie wygląda na zadowolonego z przebiegu walki. Sędzia zaprasza bohaterów na środek klatki, za moment poznamy zwycięzcę tego pojedynku. Po trzech pełnych rundach pojedynku mistrzowskiego sędziowie punktowali: 29:27, 30:26, 30:26 dla jednogłośnego zwycięzcy i nowego mistrza kategorii półśredniej Maksymiliana “Wiewióra” Wiewiórki. Piękne i zasłużenie zdobyte mistrzostwo.

Relacja: Albert Długoszewski

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kapitalny popis Kamila Stocha w kwalifikacjach. Zdeklasował rywali, niebotyczna odległość i zwycięstwo

  • Skandaliczna pomyłka dziennikarzy. Nazwali Roberta Lewandowskiego Niemcem, wstyd na skalę światową

  • Kamil Stoch bronił honoru Polaków. Słabiutkie skoki pozostałych kadrowiczów w Niżnym Tagile

 

Redakcja Świat SportuAutor

Redakcja Świat Sportu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Artur Szpilka

Artur Szpilka ciężko znokautowany przez Łukasza Różańskiego (Wideo)

Czytaj więcej >
KSW 61 Pudzianowski Jurkowski Błachowicz

KSW 61: Jan Błachowicz wskazał faworyta walki Pudzianowski - Jurkowski

Czytaj więcej >
Marcin Najman MMA VIP 2

"Ch*j z tym Murańskim". Marcin Najman podsumował galę MMA VIP 2

Czytaj więcej >

Anthony Joshua poznał kolejnego rywala. Nazwisko zaskakuje

Czytaj więcej >