Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski mistrzostwa Europy siatkówka

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Fantastyczna sytuacja Polek. Biało-Czerwone liderem grupy

21 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Reprezentacja Polski siatkarek w fenomenalnym stylu rozpoczęła rywalizację na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwone w czwartek pokonały Niemek 3:1, a piątek bez problemów rozprawiły się 3:0 z Greczynkami. Polki po dwóch spotkaniach pewnie zajmują pierwsze miejsce w grupie.

 • Reprezentacja Polski siatkarek po dwóch meczach ma na koncie dwa zwycięstwa na mistrzostwach Europy

 • Polki w piątek pewnie pokonały 3:0 Greczynki w meczu drugiej kolejki

 • Biało-Czerwne po dwóch meczach zajmują pierwsze miejsce w grupie B

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet w czwartek rozpoczęła rywalizację na mistrzostwach Europy. Polki do turnieju przystępowały po nieudanym występie w Lidze Narodów, gdzie wygrały zaledwie pięć spotkań i poniosły aż dziesięć porażek.

Magdalena Stysiak i Maria Stenzel

Polskie siatkarki wygrywają w drugim meczu na mistrzostwach Europy

CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski siatkarek liderem grupy

Już ostatnie mecze towarzyskie pokazywały, że forma podopiecznych Jacka Nawrockiego szła w górę, ale selekcjoner ostrożnie podchodził oceniania szans medalowych. Biało-Czerwone w tym roku chciały poprawić wynik sprzed dwóch lat, gdzie ostatecznie zajęły czwarte miejsce.

Już pierwszy czwartkowy mecz pokazał, że Polki mogą odegrać znaczącą rolę na tegorocznym Eurovolleyu. Biało-Czerwone pewnie pokonały Niemki 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22), a wielką formę pokazała Magdalena Stysiak, która zdobyła aż 30 punktów.

W piątek Biało-Czerwone zrobiły kolejny krok. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego bez żadnych problemów pokonały Greczynki 3:0 (25:16, 25:20, 25:19). Polki nawet przez chwilę nie były zagrożone, nie dały rywalkom żadnych szans i pewnie wygrały w każdym secie.

Fantastyczna sytuacja Polek

Dzięki zwycięstwu nad Grecją reprezentantki Polski objęły prowadzenie w grupie B. Biało-Czerwone z dorobkiem dwóch zwycięstw i sześciu punktów wyprzedzają drugą Bułgarię, która ma jeden mecz rozegrany mniej.

Podium uzupełniają Niemki, które po porażce z Polkami zrehabilitowały się w piątkowym starciu z Czeszkami. Kadra naszych zachodnich sąsiadów wygrała 3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21) i z dorobkiem zwycięstwa oraz porażki ma trzy punkty na koncie.

Czeszki to kolejny rywal podopiecznych trenera Nawrockiego. Nasz sobotni rywal na inaugurację mistrzostw pokonał kadrę Hiszpanii 3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20) i z takim samym bilansem jak Niemki zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy B.

Tabelę "polskiej" grupie zamykają Hiszpanki, które mają na koncie jedynie przegrany mecz z Czeszkami, a także Greczynki, które po spotkaniach z Polską i Bułgarią nie mają na koncie zdobytego choćby jednego seta.

Tabela grupy B:

 1. Polska - 2 zwycięstwa - 0 porażek, 6 punktów, sety 6:1.

 2. Bułgaria - 1 - 0, 3, 3:0

 3. Niemcy - 1 - 1, 3, 4:4

 4. Czechy - 1 - 1, 3, 4:4

 5. Hiszpania - 0 - 1, 0, 1:3

 6. Grecja - 0 - 2, 0, 0:6

Co wiesz o występach Polaków w Premier League?

Pytanie 1 z 5

Kto był pierwszym Polakiem, który zagrał w Premier League?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

 • Rozstanie Lewandowskiego z Bayernem coraz bliżej? Polak zirytowany na dwie rzeczy, media nie mają wątpliwości

 • Wicemistrz świata uderza w Jacka Nawrockiego. „Z wielkimi obawami patrzę na nasz zespół”

 • Wspaniały dzień reprezentanta Polski. Zmienił swój stan cywilny, towarzyszyli mu koledzy z kadry