Swiatsportu.pl
Igrzyska Olimpijskie koronawirus Tokio

PHILIP FONG/AFP/East News

Fatalne informacje dla kibiców przed igrzyskami

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Zmagania najlepszych sportowców świata rozpoczną się już za niewiele ponad dwa tygodnie. Niestety wszystko wskazuje na to, że na trybunach zabraknie kibiców. Wszystko z powodu decyzji japońskich władz, które wprowadziły właśnie w Tokio stan wyjątkowy.

  • Już 23 lipca startują igrzyska olimpijskie w Tokio

  • Impreza niestety odbędzie się bez udziału kibiców z uwagi na najnowszą decyzję tamtejszego rządu

  • Japończycy wprowadzili w Tokio stan wyjątkowy, który będzie obowiązywał aż do 22 sierpnia

  • Decyzja ta wynika z coraz większej liczby zachorowań na COVID-19 w stolicy Japonii

Igrzyska olimpijskie w Tokio ruszają już 23 lipca, jednak organizatorzy znów mają poważne kłopoty. Japońskie władze wprowadziły w Tokio stan wyjątkowy z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. To fatalne wieści dla kibiców.

Beata ZawadzkaEast News (2)

Były piłkarz Premier League zastąpi Tomasa Pekharta w Legii?

CZYTAJ DALEJ

Igrzyska olimpijskie w Tokio bez kibiców?

Już 23 lipca rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. Impreza od wielu miesięcy wzbudza wielkie emocje, niestety niezwiązane ze sportem. Większość Japończyków jest przeciwna organizacji imprezy, gdy kraj wciąż zmaga się z pandemią koronawirusa.

W środę w Tokio zanotowano największą liczbę zachorowań od prawie dwóch miesięcy. W stolicy Japonii wykryto aż 920 nowych przypadków COVID-19. Wygląda na to, że pandemia wróciła do azjatyckiego kraju ze wzmożoną siłą. 
To zmusiło japońskie władze do działania. W środowy poranek czasu japońskiego tamtejszy rząd ogłosił decyzję, która rozczaruje wszystkich kibiców. Japończycy wprowadzili w Tokio stan wyjątkowy. Oznacza to, że miasto zostanie zamknięte. Zawody najlepszych sportowców świata odbędą się zgodnie z planem, jednak nie ma mowy o tym, że z wysokości trybun będą dopingować ich kibice. Stan wyjątkowy ma obowiązywać bowiem aż do 22 sierpnia. 

Pierwsze takie igrzyska olimpijskie w historii

Igrzyska olimpijskie w Tokio zainaugurowane zostaną już 23 lipca. Najlepsi sportowcy świata będą rywalizować w stolicy Japonii do 8 sierpnia. Impreza miała odbyć się już w 2020 roku, ale została przeniesiona z powodu oczywiście pandemii koronawirusa.

Największe szanse medalowe Polski to występ reprezentacji siatkarzy, a także m.in. start w zawodach lekkoatletycznych Pawła Fajdka, Anity Włodarczyk, czy Piotra Liska.  

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Ochrona pomyliła Leonardo Bonucciego z kibicem. Co za absurd (WIDEO)