Swiatsportu.pl > Piłka nożna > FC Barcelona rozważa rozstanie z Koemanem. Klub chce zatrudnić znanego trenera
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

FC Barcelona rozważa rozstanie z Koemanem. Klub chce zatrudnić znanego trenera

Ronald Koeman trener FC Barcelony
LLUIS GENE/AFP/East News

FC Barcelona może niedługo pożegnać się ze swoim trenerem. Jak podaje ESPN, władze klubu nie są zadowolone z jego pracy i coraz poważniej myślą o nowym szkoleniowcu. Zdaniem dziennikarza tej stacji, poważną kandydaturą jest osoba Roberto Martineza.

  • FC Barcelona rozważa zmianę trenera

  • Zdaniem ESPN klub chciałby w miejsce Ronalda Koemana zatrudnić Roberto Martineza

  • Bez wątpienia sprowadzenie selekcjonera reprezentacji Belgii byłoby ze strony "Barcy" hitowym ruchem

Gra piłkarzy FC Barcelony jest daleka od ideału. Fatalna sytuacja finansowa klubu odbija się na postawie zespołu, który został przed tym sezonem okrojony z największych gwiazd. "Blaugranę" co prawda wzmocnili tacy zawodnicy jak Sergio Aguero, czy Memhpis Depay, ale to jest niczym w porównaniu do odejścia Leo Messiego. To nie ułatwia pracy Ronaldowi Koemanowi.

Słabe wyniki FC Barcelony. Klub myśli nad zmianą trenera

FC Barcelona na starcie tego sezonu nie zachwyca. Zespół w lidze odniósł co prawda dwa zwycięstwa i zanotował remis, ale gra "Dumy Katalonii" była daleka od tej, do jakiej przyzwyczajeni są kibice na Camp Nou.

"Oliwy do ognia" w kontekście przyszłości Ronalda Koemana dolała ostatnia bolesna porażka z Bayernem Monachium. Robert Lewandowski poprowadził swój zespół do wygranej 3:0. Wynik i postawa piłkarzy "Barcy" były dalekie od ideału (więcej tutaj).

Nie dziwi zatem, że włodarze klubu coraz poważniej zastanawiają się nad sprowadzeniem innego trenera. Zdaniem ESPN następcą holenderskiego szkoleniowca miałby zostać Roberto Martinez.

Selekcjoner reprezentacji Belgii poprowadzi "Barcę"?

Moi Llorens z ESPN podaje, że zarząd FC Barcelony miał już nawet debatować nad przyszłością Ronalda Koemana. Zdaniem dziennikarze bardzo poważnie rozważane jest zakontraktowania Roberto Martineza.

Szkoleniowiec to twórca sukcesów reprezentacji Belgii w ostatnich latach. To on wprowadził zespół na europejskie "salony", zdobywając z "Czerwonymi Diabłami" trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Rosji.

Włodarze zespołu z Katalonii wierzą w ewentualne nawiązanie współpracy z 48-latkiem jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze. Do tego mogłoby dojść po obecnym sezonie, bo wówczas kończy się kontrakt Koemana z "Barcą". Przedwczesne rozstanie z Holendrem skutkowałoby wypłatą odszkodowania w wysokości 12 milionów euro, na co klub raczej nie chciałby się narazić w obecnej sytuacji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane