Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Francja wstrząśnięta po porażce ze Szwajcarią. Media bezlitosne dla mistrzów świata
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

JUSTIN SETTERFIELDAFPEast News
JUSTIN SETTERFIELD/AFP/East News

Francja w poniedziałkowy wieczór pożegnała się z Euro 2020 po szalonym meczu. Jeszcze w 80. minucie aktualni mistrzowie świata prowadzili 3:1, ale ostatecznie przegrali po rzutach karnych i jadą do domu. W ich ojczyźnie wszyscy są wstrząśnięci. Bezlitośnie występ “Trójkolorowych” podsumowały francuskie media, które wskazują winnych porażki.

• W poniedziałek z Euro 2020 pożegnali się aktualni mistrzowie świata, czyli Francuzi

• Faworyci do końcowego triumfu odpadli po serii rzutów karnych ze Szwajcarią

• Porażka “Trójkolorowych” była szokiem dla całego piłkarskiego świata, a zwłaszcza kibiców we Francji

• Tamtejsze media znalazły winnego klęski Francuzów. Zdaniem dziennikarzy jest nim Didier Deschamps

Francja przegrała ze Szwajcarią po rzutach karnych i zakończyła udział e Euro 2020 już na ⅛ finału. Mistrzowie świata mocno rozczarowali w swojej ojczyźnie. Media nie zostawiają suchej nitki na Didierze Deschampsie i jego piłkarzach.

Francja wstrząśnięta po odpadnięciu z Euro 2020

W poniedziałkowy wieczór obejrzeliśmy najbardziej szalony jak dotąd mecz Euro 2020. Francuzi zmierzyli się ze Szwajcarami. Do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs “jedenastek”, choć jeszcze na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry “Trójkolorowi” prowadzili 3:1 (więcej TUTAJ).

W decydującym o losach awansu momencie pomylił się ten, na którego liczyła cała Francja. Kylian Mbappe przegrał pojedynek z Yannem Sommerem, który świetnie obronił jego strzał z rzutu karnego. Szwajcarzy wygrali 5:4 w serii rzutów karnych i sprawili ogromną sensację, wyrzucając z turnieju aktualnych mistrzów świata.

Porażka “Les Bleus” wstrząsnęła Francją. We wtorkowych wydaniach gazet jest to oczywiście temat numer jeden. Dziennikarze nie zostawiają suchej nitki na reprezentacji i wskazują winnego szokującej porażki.

Dziennik “L’Equipe” wymownie zatytułował wtorkowe wydanie - “Zniszczeni”. - Fantastyczny mecz, wielka porażka i wielkie rozczarowanie. Mecz ze Szwajcarią był tym wszystkim jednocześnie - napisano w relacji starcia ze Szwajcarią. Za winnego porażki uznano trenera Didiera Deschampsa.

Francuskie media obwiniają Didiera Deschampsa o porażkę

- Reprezentacja Francji doznała największej porażki w erze Deschampsa. Po meczu, który był tym bardziej oszałamiający, że menedżer wywrócił go do góry nogami - napisano. Francuzi zwracają uwagę, że kilka decyzji Deschampsa było wręcz niezrozumiałych.

Przy stanie 3:2 dla Francji zdjął z boiska Antoine’a Griezmanna. Na początku dogrywki zmienił także Karima Benzemę, strzelca dwóch bramek. Na murawie pozostawił natomiast Kyliana Mbappe, który marnował doskonałe sytuacje na potęgę. On też, jak się później okazało, spudłował w serii rzutów karnych, przez co Francja odpadła.

- Ta niesamowita porażka karze zachwianą solidność i ryzykowne wybory. Szwajcarzy brutalnie odesłali mistrzów świata do domu, karząc ich za niedoskonałości, złe próby, błędne zarządzanie oraz utratę solidności - podsumowuje “L’Equipe”.